maculienka20
14.08.14,15:16
Mam zamestnankynu, ktorej dcera skoncila studium 2.rocnika na VS (dennes tudium) k 30/6/2014 a dalej pokracovat neplanuje. Odkedy jej treba odobrat danovy bonus a aky doklad zo skoly mi ma priniest? Staci nejake potvrdenie o tom, ze studium bolo prerusene alebo ukoncene? Za jul a august vznika narok na DB alebo nie?
Tweety
14.08.14,15:18
Štúdium ukončila 30.6:, teda jún je posledným mesiacom na uplatnenie nároku na DB.
Potrebuješ doklad o ukončení štúdia.
ivka70
14.08.14,15:19
Narok vznika len v mesiaci, kedy bola studentkou.
ak ukoncila studium 30.6., posledny narok na DB bol za mesiac jun.
Priniest ma potvrdenie o ukonceni studia, kde bude presny datum ukoncenia.
maculienka20
14.08.14,15:24
a ked mi to oznamila dnes ? ked uz boli vyplaty za 7/2014 vyratane a vyplatene..... vysporiadam to potom cez rocne z uctovanie dane? ci je ina moznost?
Tweety
14.08.14,15:25
áno, vysporiada sa to v RZD alebo v DP
maculienka20
14.08.14,15:31
dakujem !
Chobot
14.08.14,15:49
Dobré by bolo vedieť, či to ukončila tak, že už nechce pokračovať, alebo tým 2 ročníkom sa ukončil niektorý stupeň školy.

Ak ukončila dobrovoľne, lebo nechce pokračovať v štúdiu, tak podľa môjho názoru bude študentkou školy až do konca augusta. Vychádzam pritom zo zákona o vysokých školách č. 131/2002 , kde je v § 66 uvedené:


(1) Okrem riadneho skončenia štúdia sa štúdium skončí
a) zanechaním štúdia,
b) ....

(2) Dňom skončenia štúdia je
a) podľa odseku 1 písm. a) deň, keď bolo vysokej škole doručené písomné vyhlásenie študenta o zanechaní štúdia,
b) ....

(3) Ak sa študent nedostaví na zápis do nasledujúceho obdobia štúdia alebo sa nedostaví po prerušení na opätovný zápis, vysoká škola písomne vyzve študenta na dostavenie sa k zápisu v lehote desiatich pracovných dní od doručenia tejto výzvy.

(4) Ak sa študent po doručení výzvy v určenej lehote k zápisu nedostaví a ani nepožiada o predĺženie tejto lehoty pre zdravotné dôvody, ktoré mu bránia dostaviť sa na zápis, deň, do ktorého sa mal študent zapísať do ďalšieho obdobia štúdia alebo v ktorom sa mal opätovne zapísať, sa považuje za deň, v ktorom študent zanechal štúdium.

Najlepšie bude, keď ti prinesie papier zo školy, kedy stratila status študenta a do toho dňa (mesiaca) má nárok na daňový bonus.
ivka70
14.08.14,15:58
zodpovednost nesie pracovnicka, ktora ma hlasit kazdu zmenu, daj jej to podpisat vo vyhlasenie, s dnesnym datumom, ukoncenie k 30.6.