Ammelinde
14.08.14,20:17
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je možné prerušiť štúdium na strednej škole (navštevujem Konzervatorium a študujem ho po maturite) z toho dôvodu, že chcela by som začať navštevovať vysokú školu a chcem sa na prijímačky pripraviť a pri štúdiu sa mi to len tak nedá, či je možné by si mi to schválili ako dôvod a či je to možné, keď už sú prázdniny. Písala som aj mail k nám, ale nik neodpísal, zrejme tam teraz nik nieje. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
avalik
14.08.14,18:24
245/2008 Z. z.Zákon o výchove a vzdelávaní (školský zákon)

§ 34
Prerušenie štúdia a zmena študijného alebo učebného odboru

(1) Riaditeľ strednej školy môže povoliť prerušenie štúdia žiakovi, ktorý splnil povinnú školskú dochádzku, na žiadosť jeho zákonného zástupcu, ak ide o plnoletého žiaka, na jeho žiadosť, najviac na tri roky; riaditeľ školy je povinný na základe žiadosti žiačky alebo jej zákonného zástupcu prerušiť štúdium pre tehotenstvo a materstvo alebo jej povoliť štúdium podľa individuálneho učebného plánu.
Ammelinde
14.08.14,19:08
Ďakujem pekne, takže mám tomu rozumieť tak, že je na riaditeľovi či to schváli, však? A ešte mám jednu otázku, keďže už by som od septembra nebola študentom, ako by som mala riešiť situáciu?
avalik
15.08.14,04:55
Ano - moze a nemusi schvalit. Aku situaciu chces riesit? Ak chces prerusit studium, podaj si pisomne ziadost ... posledny tyzden v auguste by v skole uz niekto mal byt, odnes ju riaditelovi osobne a aj vysvetli dovody. Budes hned vediet na com si. Ale takmer vsetci buduci vysokoskolaci sa pripravuju na prijimacky pocas studia na strednej skole a neprerusuju koli tomu studium.
Ammelinde
15.08.14,07:30
áno, to viem, len chcem ísť na medicínu, tak kvôli tomu, alebo keby sa dá nastaviť individuálny plán, lebo tam je to také, že treba veľmi veľa hrať na nástroj a nebudem sa tomu môcť tak venovať ako keby tú školu nemám, ale vyskúšam to, ďakujem pekne.