eoneon
19.04.06,20:28
Ahojte, buduici mesiac sa musim povinne zaregistrovat ako platca DPH. Chcem tuto nemilu povinnost vyuzit aspon tak, ze si kupim na zivnost nove auto, avsak este koncom maja planujem danu zivnost zrusit, musim potom doplatit DPH, alebo normalne si auto necham bez nutnosti platit DPH? Vdaka za odpoved.
ondrejvla
19.04.06,18:34
Ahojte, buduici mesiac sa musim povinne zaregistrovat ako platca DPH. Chcem tuto nemilu povinnost vyuzit aspon tak, ze si kupim na zivnost nove auto, avsak este koncom maja planujem danu zivnost zrusit, musim potom doplatit DPH, alebo normalne si auto necham bez nutnosti platit DPH? Vdaka za odpoved.

Ak ti vzniká povinnosť registrácie zo zákona, môžeš si auto kúpiť, pri úžitkovom si dokonca musíš DPH odpočítať, ale pri ukončení živnosti ju MUSÍŠ vrátiť.
eoneon
19.04.06,19:08
Vdaka za odpoved. Neda sa to nejako urobit tak, aby som ju nemusel vratit? Cize ak ma firma hocico kupene bez DPH, pri zruseni musi za vsetko zaplatit DPH?
KEJKA
19.04.06,19:12
poor na bod 14 etikety Porady !!!!!!!!!!!!
eoneon
19.04.06,19:26
hmm, pytam sa len na legalne moznosti, nie nelegalne, cize je to naozaj tak, ze ked firma skonci, pre vsetko, co mala v majetlu kupene bez dph, musi zaplatit statu dph?
eoneon
19.04.06,19:28
inak, kde najdem tu etiketu? nemozem tu nic take najst
Zita5
19.04.06,19:30
inak, kde najdem tu etiketu? nemozem tu nic take najst

Hore na lište klikni "Hľadať" otvorí sa okienko ,kde vypíš ETIKETA PORADY, zobrazia sa témy a tam to budeš mať .
eoneon
19.04.06,19:36
14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám.

este raz opakujem, pytam sa na legalny sposob, nie ako to urobit nelegalne, podla teba by asi aj snaha o legalne znizenie zakladu dane bola v rozpore s etiketou :) prosim o odpoved, ak niekto vie ako na to v sulade so zakonom, ak to nejde, tak prosim o odpoved, ze to nejde :)
bepo
19.04.06,19:52
Teraz je 19.apríl,chceš sa zaregistrovať a v máji 06 zrušiť platiteľstvo dph?Tak to ani nerob,budeš mať len zbytočné papierovanie
KEJKA
19.04.06,19:52
upozornila som na Etiketu v súvislosti s Tvojimi slovami....
.............Neda sa to nejako urobit tak, aby som ju nemusel vratit?....
takže je to tak, ak ukončíš živnosť, musíš o.i. vrátiť registráciu DPH, určia ti posledné zdaňovacie obdobie, a vtedy vysporiadaš DPH pri majetku, kde si si DPH odpočítal.
HM... ledaže by si ten majetok vložil ako nepeňažný vklad do s.r.o., ktorá by bola tiež platiteľom.
eoneon
19.04.06,19:57
velka vdaka za odpoved, naozaj som nevedel, ako to chodi, nie som zatial platca DPH, tak mam v tejto oblasti medzery...
eoneon
19.04.06,19:59
este ma napadlo, co keby som namiesto zrusenia zivnosti tuto len pozastavil? aj vtedy by som musel tu dph vysporiadat?
KEJKA
19.04.06,20:05
to je polročný odklad,....načo ti to je?
eoneon
19.04.06,20:50
to je fakt ....