korela
15.08.14,06:34
http://www.peticie.com/peter_petras_opatovne_ziskanie_rainerovej_chaty

Rainerova chata


Podporte aj Vy "morálne" záchranu Rainerovej chaty a zachovanie jej aktuálneho prevádzkovateľa p. Petrasa.
Chcú ju dať niekomu inému, tomu, kto dá väčší prenájom. On a jeho rodina tam nechali celý život.
A ak Vám táto téma nie je ľahostajná , prepošlite, prosím, túto správu ďalej.
Keby neopravil a neskultúrnil p. Petras Reinerovu chatu, ostala by aj naďalej skladom pohonných hmôt, náradia a nikto by o ňu ani nezakopol.
Teraz, keď je zrenovovaná a dostala sa do povedomia Slovenska, začínajú sa o ňu uchádzať zbohatlíci, ktorí väčšinou vedia o Vysokých Tatrách len toľko, že existujú.
Tá srdcová záležitosť je len v peňaženke. Ako vysokoškolský pedagóg a bývalý obyvateľ spod V. Tatier sa veľmi čudujem, že vôbec dajú do dražby niečo, čo druhý zrekonštruoval, vybudoval a spropagoval za vlastné a vlastnou zručnosťou, voľným časom a svojím vzťahom k V. Tatrám. U neho je záruka, že to bude pokračovať, nový nájomca to "zlikviduje" za jednu sezónu a čo potom ??

To je Slovensko ??!!
Ivan Šulc
korela
15.08.14,04:41
Llívia
15.08.14,05:24
Nebolo už výberové konanie?
korela
15.08.14,07:34
Mne to prišlo včera poštou, pribúdali podpisy aj dnes, predpokladám, že iniciátor petície by zareagoval a ukončil zbieranie podpisov, keby to bolo márne.
Ak má niekto hodnovernú informáciu, môže doplniť.
lujza.j
15.08.14,08:04
nedávno niečo v TV novinách, ale neviem presne kedy...že ešte nie je rozhodnuté....neviem či sa tam aj minister k tomu nevyjadroval....ale to som si nie istá.....
Mila123
15.08.14,09:07
nedávno niečo v TV novinách, ale neviem presne kedy...že ešte nie je rozhodnuté....neviem či sa tam aj minister k tomu nevyjadroval....ale to som si nie istá.....
Jahnátek tam ceril umelý chrup....
lujza.j
15.08.14,09:10
nedávno niečo v TV novinách, ale neviem presne kedy...že ešte nie je rozhodnuté....neviem či sa tam aj minister k tomu nevyjadroval....ale to som si nie istá.....
Jahnátek tam ceril umelý chrup....
no vieš beriem s rezervou ...záujem...volby sa blížia....
misoft
15.08.14,10:06
e-petícia zatiaľ beží - už som dal ZA! Dúfam, že Peťo ju dostane a bude jeho. Veď Rainerka bez Petrasa by zanikla a nebola by to ona - stala by sa z nej obyčajná búda (ako všetko, čo štát obhospodaruje len pre zisk!)

A Jahnátek? Je to šašo! V telke kecy, kecy, ale potom skutek utek. Ja tomu dilinovi v tomto smere neverím.....

P.S. Podporil som i finančne.
Llívia
15.08.14,10:26
e-petícia zatiaľ beží - už som dal ZA! Dúfam, že Peťo ju dostane a bude jeho. Veď Rainerka bez Petrasa by zanikla a nebola by to ona - stala by sa z nej obyčajná búda (ako všetko, čo štát obhospodaruje len pre zisk!)

A Jahnátek? Je to šašo! V telke kecy, kecy, ale potom skutek utek. Ja tomu dilinovi v tomto smere neverím.....

P.S. Podporil som i finančne.
Je to štátny majetok, dostane ho do prenájmu ten, kto ponúkne najviac, vlastník inak postupovať nemôže.
Kde beží finančná zbierka?
misoft
15.08.14,10:29
Na stránke (link v názve) - po podpore petície môžeš pridať komentár a vedľa je podpora ...

Je to štátny majetok, dostane ho do prenájmu ten, kto ponúkne najviac, vlastník inak postupovať nemôže.
Jasne, že štátne, staval to súkromník v 1860-tom na svojom. Štát to kedysi znárodnil a teraz bačuje od buka do buka.
Už len z morálneho a ľudského hľadiska - štát by mal prihliadať i k tomu, kto a ako sa o tento majetok stará. Štát tam nevložil ani cent!
Llívia
15.08.14,10:39
Nevidím to tam, petíciu som nepodporila ani nepodporím.
misoft
15.08.14,10:47
.
Llívia
15.08.14,10:58
Nedostanem sa ďalej, keď ju nechcem podpísať, a preto neuvidím ani tlačidlo "Podpora" :D
misoft
15.08.14,10:58
No to je predsa logické - nepodporíš, tak na čo ísť ďalej....
Llívia
15.08.14,11:01
Aby som na vlastné oči videla, že je tam tlačidlo "Finančná Podpora" :D
kukučka
15.08.14,11:05
mimotemy nespamuj, nešpehuj :---
misoft
15.08.14,11:07
Pridal som tam i svoj komentár #1161 - prečítajte si - to je môj názor!
Indeed
15.08.14,16:03
Neviem prečo sa tento objekt volá tak honosne,že Rainerová Chata , správny názov by mal znieť :

Rainerova horská krčma, či Rainerov bufet

treba veci nazývať pravými menami, chata ma vždy viac miestností....
Indeed
15.08.14,16:05
Riešenie problému je také,že štát by mal povoliť vybudovať v blízkosti tejto krčmy ešte aspoň 4 ďalšie jej podobné..

nech si ich majitelia preťahujú zákazníkov a robia navzájom prieky....
misoft
15.08.14,16:16
Neviem prečo sa tento objekt volá tak honosne,že Rainerová Chata , správny názov by mal znieť : Rainerova horská krčma, či Rainerov bufet treba veci nazývať pravými menami, chata ma vždy viac miestností.... Trochu to berieš hopom. Preštuduj si históriu. http://www.tatryportal.sk/horske-chaty/8-Rainerova-chata Pretože nie je chata, ako "chata". Toto je pravá horská chata - skôr útulok. A pomenovať to "krčma" - že ťa huba nebolí.... Pretože krčiem jesto dosť a sú dobre prístupné všade v dedinách a mestách, s elektrinou, pravidelným prísunom chľastu autami. Tam si to musí všetko vyniesť sám. (A pochybujem, že by si mu stačil.... so šliapaním hore so záťažou...). Tvoje riešenie - je úplne od cesty (istotne si srandu robíš. Ak nie - nuž potom....http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10317.gif.)
Indeed
15.08.14,16:24
misoft , netáraj, chceš dávať na roveň tuto "chatu" s chatou na Rysoch ???

spamätaj sa !

Rainerová krčma je prístupná nejakých 10 min chodze od Hrebienka
misoft
15.08.14,16:30
Rainerka bola skôr ako na Hrebienku (Bilíkova chata). Bilíkova bola cca o 15 rokov neskôr postavená (aj lepší prístup k nej je...)
Na Rysoch žiadna chata nie je - je pod Rysmi. - to pre upresnenie. A bola postavená po I. sv. vojne! A v tej dobe boli i iné podmienky na dopravu materiálu - ľudí bolo dosť.
denis_m6
19.08.14,13:16
"Ako vysokoškolský pedagóg a bývalý obyvateľ spod V. Tatier sa veľmi čudujem, že vôbec dajú do dražby niečo, čo druhý zrekonštruoval, vybudoval a spropagoval za vlastné a vlastnou zručnosťou, voľným časom a svojím vzťahom k V. Tatrám. U neho je záruka, že to bude pokračovať, nový nájomca to "zlikviduje" za jednu sezónu a čo potom ??"

tak toto je jedna z veci, ktore ma vobec neprekvapuju... ved to je take slovenske - privatizacia, zoberies fungujuci podnik, das ho niekomu kto zan zaplati najviac na najme atd... a je to.

a ostatni, ved je jedno, ci je to krcma, chata, chalupa, chajda, buda, stavenisko, ten clovek sa tam vazne narobil, spropagoval tuto "stavbu" a stal sa jej symbolom, ved kto nepozna Petrasa ako stavia v zime betlehem zo snehu? Tak ako Beranek sa stal symbolom Chaty pod Rysmy, on sa stal jej symbolom.

hlavne je ubohe, ze vsade sa biju, aby chaty prosperovali, boli oblubene, mnohi ludia poznaju osobne chatarov, ktory v chate stravili cely zivot, obetovali jej svoju dusu a zaroven sa stali tou jej. Ale nie, podho prenajat niekomu, kto pride do hotoveho, nema ziadne starosti, najlepsie na dva roky, a po jeho odchode z toho zostane len chajda, kde budu prespavat plchy, a aj to len jednu zimu, lebo potom to bude uz len kopa kamenov.

HOWGH