dajanna
15.08.14,07:23
Spominana zena sa uz pred dvomi rokmi, kedy som po nezhodach s manzelom odisla z domu k synovi, nastahovala asi po tyzdni k mojmu manzelovi.
Zila a cestovala s nim takmer rok.
Dnes manzel zije s druhou 40 rokov mladsou partnerkou a tuto byvalu nastahoval do nasho spolocneho domu.
Mna vyhana a vyhraza sa mi, ze ked sa do jedneho z nasich bytov nastahujem, budem vidiet.
Odisla som po 20 rokoch manzelstva, v ktorom ma psychicky tyral, bol alkoholik.
avalik
15.08.14,05:25
To ste stale manzelia? Nie je vhodnejsi v tejto situacii rozvod a nasledne vysporiadanie majetku?
bodliak
15.08.14,05:45
Pýtaj prenájom za využívanie tvojej polovice.
dajanna
15.08.14,07:40
Dakujem za odpoved. To mam v umysle
dajanna
15.08.14,07:41
Rozvod nevyriesi nas problem. Mame predmanzelsku zmluvu.
aktaK
15.08.14,07:53
predmanzelsku zmluvu ???
misoft
15.08.14,09:27
Predmanželká zmluva v našom právnom systéme nie je uvedená - teda je to u nás len popísaný papier... u nás neplatí!
Takže aj keby ste sa rozviedli a vysporiadali BSM a on sa oháňal tou zmluvou - ho*no mu to bude platné - je neplatná! Od začiatku!
Llívia
15.08.14,09:46
Predmanželská zmluva v našom právnom systéme nie je uvedená, ale je tam uvedené:
Občiansky zákonník
§ 143a
(1) Manželia môžu dohodou rozšíriť alebo zúžiť zákonom určený rozsah bezpodielového spoluvlastníctva. Obdobne sa môžu dohodnúť aj o správe spoločného majetku.
(2) Manželia sa môžu dohodnúť, že vyhradia vznik bezpodielového spoluvlastníctva ku dňu zániku manželstva.
(3) Dohoda podľa odsekov 1 a 2 vyžaduje formu notárskej zápisnice. Manželia sa môžu voči inej osobe na túto dohodu odvolať len vtedy, ak jej je táto dohoda známa.
Llívia
15.08.14,09:46
Môžu mať uzatvrenú zmluvu podľa tohto §.