annahra
15.08.14,08:21
Poprosím o radu ohľadne fakturácie prepravy vlastného tovaru kamiónom odberateľovi. Môžem túto prepravu vyfakturovať odberateľovi samostatne, keď nemáme koncesiu? Ďakujem pekne.
Mishok
15.08.14,07:06
A vy ste tu dopravu aj vykonali alebo ju len chces prefakturovať?
fortunka
15.08.14,07:11
Podľa mňa to mal dopravca faktúrovať priamo príjemcovi tovaru, ale v takomto prípade, ak sa už "stalo" by som to dala ako "prefakturaciu" a možno by som pripojila faktúru od dopravcu k tomu, nakoľko k doprave došlo, niekto si na tom nezraba len tak a teda vy pravdepodobne k tomu mate adekvatny doklad "kto to pre vas vykonal"... Napr, "Prefakturujeme vám dopravu podľa priloženej faktúry od dopravcu... "
Dav
15.08.14,08:47
Záleží od zmluvy o dodaní tovaru. Ak bola cena dohodnutá vrátane prepravy, má byť preprava súčasťou ceny tovaru a nie je dôvod fakturovať. Ak je dohodnuté, že prepravu platí odberateľ a zabezpečujete ju vy, potom službu objednáte u dopravcu, zaplatíte faktúru a fakturujete : fakturujeme vám prepravu tovaru dňa, firmou a suma. Alebo jedna faktúra : Tovar xxx,-, prepravné náklady YYY,-, spolu Z,ZZZ,-. U kupujúceho je cena prepravy súčasťou obstarávacej ceny zásob.