Viera25
15.08.14,12:33
ake cislo povodnej faktury uvediem?
evuš
15.08.14,10:40
...číslo poslednej preddavkovej faktúry....ale možno máš nato vystavený splátkový kalendár, tak číslo toho....
Mishok
15.08.14,10:54
číslo pôvodného dokladu je O
ja davam pri vyúčtovacích faktúrach stale 0 nakoľko nie je možné určiť povodné cislo dokladu a danovaci mi to vzali
Llívia
15.08.14,11:02
Ja dávam číslo poslednej faktúry, na ktorú sa dobropis vzťahuje, ak je k viacerým faktúram naraz. Niektoré firmy na dobropis píšu číslo pôvodnej faktúry, ktoré uvedú do KV oni, vtedy dávam rovnaké číslo ako oni.
evuš
15.08.14,11:02
...mám pocit, že daňováci zatiaľ takéto veci tolerujú...
Mishok
15.08.14,11:05
nikto tu nehovori o dobropise...

Metodicke usmernenie:

Vykázanie opravnej faktúry k faktúre na dodanie tovaru v časti C.2. kontrolného výkazu, ak na tejto faktúre
nie je uvedené poradové číslo pôvodnej faktúry
Ak na opravnej (vyúčtovacej) faktúre chýba poradové číslo pôvodnej faktúry, má sa za to, že táto faktúra nemá
všetky predpísané náležitosti podľa zákona o DPH. Pokiaľ odberateľ nevie zabezpečiť, aby opravný doklad bol zo
strany dodávateľa tovaru doplnený o poradové číslo pôvodnej faktúry, uvedie v kolónke „Poradové číslo pôvodnej
prijatej faktúry“ v časti C.2. kontrolného výkazu údaj „0“.

https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Profesionalna_zona/Dane/Metodicke_usmernenia/Nepriame_dane/2014_01_31nepriame_dane.pdf
Mishok
15.08.14,11:20
Vykázanie opravnej faktúry k faktúre na dodanie tovaru v časti C.2. kontrolného výkazu, ak na tejto faktúre
nie je uvedené poradové číslo pôvodnej faktúry
Ak na opravnej (vyúčtovacej) faktúre chýba poradové číslo pôvodnej faktúry, má sa za to, že táto faktúra nemá
všetky predpísané náležitosti podľa zákona o DPH. Pokiaľ odberateľ nevie zabezpečiť, aby opravný doklad bol zo
strany dodávateľa tovaru doplnený o poradové číslo pôvodnej faktúry, uvedie v kolónke „Poradové číslo pôvodnej
prijatej faktúry“ v časti C.2. kontrolného výkazu údaj „0“.

https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Profesionalna_zona/Dane/Metodicke_usmernenia/Nepriame_dane/2014_01_31nepriame_dane.pdf