svetlanabys
16.08.14,06:56
Dobry den, prosim o radu. Student nam po mesiaci oznamil, ze skoncil studium na VS zaverecnou skuskou a ziada o skoncenie dohody spatne k tomuto datumu. Pracu u nas vsak uz nevykonaval, len samozrejme nebol odhlaseny. Mozem mu na dohodu o skonceni uviest spatne datum skoncenia, ale datum podpisu bude dnesny?
Druha otazka, mozem po novej uprave ZP od 1.7.2014 DoBPS predlozovat dodatkom ak bola dohoda uzatvorena na 3 mesiace a my ho este na mesiac potrebujeme, alebo ju musim ukoncit a znova urobit novu? Je mozne predlzovat dohody dodatkami do maximalne jedneho roka, alebo je nutne vzdy urobit novu dohodu?
KEJKA
16.08.14,10:00
o predlžení dohody nikto okrem Vás nevie, dohody s pravidelným príjmom nie sú problémové, si myslím.
Spätné odhlásenie je riziko, že vyrubia pokutu Vám za oneskorené podanie odhlášky, ja by som to na Vašom mieste nerobila. Odhlášku by som datovala dňom oznámenia zo strany študenta - mám na mysli dátum ukončenia dohody. Podľa mňa formalita, ked nerobil a nemal príjem.
svetlanabys
16.08.14,17:04
Prepac nerozumien, ako ze o predlzeni nikto nevie? Keby mal zmluvu napr. do 31.7. a ja mu ju dodatkom predlzim o mesiac do 31.8. tak je to na papieri a uz sa o tom vie. Ci?
KEJKA
16.08.14,18:11
áno, ale ja to riešim u malých firiem interne a kedže dohoda trvá bez prerušenia, tak neriešim PA,OD
svetlanabys
17.08.14,09:16
Dakujem