Zorenka1
16.08.14,08:13
Poradite ako vystaviť fa - služby-zemné práce vykonané v Bratislave pre českú firmu, ktorá má DIČ české? Podľa zákona DPH musím fa s DPH - spojené s nehnuteľnosťou. Akú formulku mám dať na záver a do ktorej kolonky túto fa zahrnúť v kontrolnom výkaze?
KEJKA
16.08.14,06:22
DPH podľa slov. Z_DPH, §16, vystavíš so SR DPH a uvedieš v A - podľa mňa, klasické dodanie v tuzemsku.
Zorenka1
16.08.14,06:46
Kejka a môžem dať do kontrolného výkazu české DIČ? Teda fa vystavím ako tuzemskú, v konečnom výsledku sa v daňovom priznaní prenesie v kolonke 3 a v KV v A1? Ďakujem Ti za odpoveď
Simona Privat
16.08.14,07:06
Súhlasím s Kejka - je to dodanie v tuzemsku a čo sa KV týka daj ich DIC. analogicky vychádzam napr. aj pri dodaní tovaru do EU štatu pre neplatcu DPH (ak tam samozrejme pri tovare nie som registrovaný), som povinný vystaviť faktúru a dať ju do A1 v KV, tam pri neplátcovi uvádzam však 0 alebo ich Firemne ID. Hneď v januári sme to pre istotu konzultovali telefonicky s DU a presne takto mi to potvrdili, pani z DU hovorila o tovare aj službách, kde si v zmysle zákona povinný vystaviť faktúru (čo je Váš prípad).