traderdurek
16.08.14,09:05
Mám záhradu, chcel by som predávať prebytky a chcem sa spýtať, či môže za mňa predávať aj niekto iný, resp. ako zamestnať zamestnanca pri takomto podnikaní a aké sú pri tom podmienky.
ariadna22
17.08.14,22:41
no ja si v blízkej dobe chcem registrovať n o, ktorá sa má zaoberať šírením tejto myšlienky.
1. predaj prebytkov nie je podnikanie
2. podnikanie v rastlinnej výrobe =shr
traderdurek
18.08.14,11:02
nerozumiem tým skratkám ano n o a shr....to že to nie je podnikanie znamená, že nemôžem zamestnať zamestnanca alebo ako?
korela
18.08.14,14:07
korela
18.08.14,14:07
Jedna pani rieši predaj "bio" ovocia, v podstate nestriekaného tak, že už má vytvorenú databázu ľudí so záujmom o jej ovocie, zeleninu nepredáva. Databázu získala z inzercie a podchytila si ich.
Predáva spôsobom, ak niečo dozreje, napíše všetkým mail a dohodnú sa na čase, kedy si to prídu sami obrať.
Objednáva po skupinách, aby sa ich nesústredilo naraz veľa.
ariadna22
18.08.14,16:29
...nech sa jej darí
ja skôr rozmýšľam nepredávať ale informovať ľudí, že môžu kupovať zo záhrad a nie zo supermarketov
Terezia13
18.08.14,18:46
predaj prebytkov nie je podnikanie, preto nemôže byť ani zamestnanec
predávať môže aj iná osoba, ale o odmene sa musíte dohodnúť medzi sebou
prebytky zatiaľ nie sú množstvom definované ani obmedzené, takže prebytok môže byť aj 1000 kg zemiakov, kapusty
pri predaji je ale predajca povinný mať potvrdenie o vlastníctve pôdy a že predáva z poľnohospodárskych prebytkov, potvrdenie vydáva obecný úrad
traderdurek
19.08.14,07:57
ďakujem veľmi pekne, toto som potreboval počuť, že nepotrebujem s pomocníkom pri predaji riešiť žiadne zmluvy...
ariadna22
19.08.14,08:12
presne tak, len tá osoba by tiež mala mať svoje povolenie na predaj prebytkov z úradu, napríklad v jednom dome tak môžu mať všetci dospelí, môže sa predávať len v obci, na ceste mimo cesty sa predávať nemôžem, a na trhoch, to si s tým povolením treba vybaviť zase nové povolenie, ktoré je rovnako adresné, t.j. je vystavená na konkrétnu osobu
na trhoch je to už o inom tam sa dá ísť 30xdo roka, inak to je už podnikanie
čiže na trh s jedným povolením 30, s druhým povolením 30x atď
traderdurek
19.08.14,08:14
a keď zoberiem suseda čo mi pomôže predávať a on nemá pozemok, len mi pomáha voziť zeleninu a predávať, aj on musí mať povolenie? (ako ho získa keď nemá žiadnu záhradu resp. rolľu?
korela
19.08.14,08:25
chvályhodná činnosť v dnešnej dobe, tiež nech sa darí
traderdurek
19.08.14,08:26
A keby chcem zobrať suseda, aby mi pomohol s predajom (on nemá žiadnu pôdu), tak môžem alebo nemôžem? Alebo ako?
ariadna22
19.08.14,12:28
môže tam byť, ale doklad budeš mať len ty, a ten platí len na 30x do roka, to si tam zapisujú, zožeň si aj iný doklad, alebo predávaj cez internet, napríklad cez farmičku, tí majú rovnakú víziu ako mám ja ohľadne predaja zo záhrad, ale to nie je moc adresné, občas zober ženu a jej vybav potvrdenie.