silmar1
16.08.14,10:32
Ako firma mame zazmluvnene spravovanie uctovnictva, poskytnutu plnu moc na zastupovanie - uctovnici prestali dvihat telefon, nereaguju na maili, na postu, co robit ?
Ako mame postupovat ? Uz sme uctovnikov aj vyzvali na odovzdanie uctovnictva a nic, nereaguju. Do dnesneho dna sme ani neobdrzali posledne danove priznanie. Postupne nam prichadzaju vyzvy, pokuty na uhrady od roznych institucii.
Je nejaka moznost ako sa branit a ziskat naspat vsetky poplatky, ktore sme za nich museli doteraz pouhradzat ?
Dakujem
Simona Privat
16.08.14,10:17
Ako dlho to trvá? Kedy Vám zaslali poslednú zálohu účtovníctva? Originály dokladov máte do akého obdobia vrátené? Ja dávam klientom napr. štandardne po každom DPH priznaní zálohu. Ako vyzývať atd. nechám na právníkov, ale aby ste nemali ešte ďalšie problémy, treba urýchlene nahodiť poslednú zálohu účtovníctva, rekonštruovať medziobdobie a zároveň na DU overiť čo bolo medzičasom poslané. Ja osobne by som išla za správkyňou a vyžiadala si posledný stav odovzdaných dokumentov, odvolala ich plnú moc oficiálne na DU a podľa toho čo zistíte riešila zistené problémy. Držím palce.