eeeee55
16.08.14,11:09
Rád by som sa informoval o tom ako si založiť vlastný športový klub. Bol by som vďačný akejkoľvek skúsenosti. Ďakujem.
kompozit
18.08.14,05:45
Prečo hneď s.r.o. alebo a.s. a neskúsiť najprv občianske združenie? Je to administratívne i finančne menej náročné.
eeeee55
18.08.14,07:05
možno sa mýlim ale občianske združenie mi príde ako zbytočný krok načo čakať alebo skúšať. A občianske združenie je závislé na dotáciách a podporách a to strašne spomaľuje rozvoj. Či viete o nejakej ďalšej výhode? Administratívu hádam nejako zvládnem a peniaze sú všade okolo len ich treba získať. Možno som trošku naivný ale chcem to skúsiť. Ale som otvorený aj argumentom prečo neísť do s.r.o. alebo a.s. Ďakujem.
profesional
25.08.14,07:43
s.r.o. resp. a.s. ma zmysel len v pripade, ak to chces mat ako podnikatelsku cinnost. Drviva vacsina sportovych klubov je bohumila cinnost, ktora je z ekonomického hladiska stratova. Este aj kluby ako Real Madrid ci FS Barcelona, hoc s multimiliardovymi obratmi, ale su stratove.. su to skor uzasne pracky na peniaze. Ak si myslis, ze dokazes dostat sportovy klub do zelenych cisel, tak to ti uz teraz gratulujem. Si tvor hodny mesacneho prijmu radovo v miliónoch Eur. V opacnom pripade ti kompozit radi spravne, Zaloz si obcianske zdruzenie.

Nie pre srandu kralikov je vacsina sportovych klubov v SR obcianskym zdruzenim alebo neziskovkou. Vedia co robia. Ak budes s.r.o. resp. a.s., tak kazdy tvoj prijem bude v zasade zdanitelnym prijmom. Ak budes neziskovka, tak prijem na cinnost klubu nezdanujes a mozes ho cely minut v prospech klubu. A prist dobrovolne o 22 percent na dani z prijmu a rpipadne pri dosiahnuti zakonnej hranice aj o dalsich 20 percent na DPH.. co ti ja viem.. za to ta asi klubovnici z ekonomického hladiska nepochvalia..
eeeee55
25.08.14,14:13
Ďakujem ale to že s.r.o. a a.s. sú na Slovensku formy podnikania viem. To že je drvivá väčšina klubov stratová neviem či je pravda nepreveroval som každý športový klub na svete (vy možno áno) ale aj niektoré monopolné podniky vykazujú na konci účtovného obdobia stratu (prečo?) a prežívajú. Áno myslím si že dokážem športový klub dostať do zelených čísiel, takže mi môžete gratulovať a hľadať miesto kde môj mesačný príjem bude aspoň 10 000 000 eur. To mi bude stačiť. Opäť nechcem byť premúdrelý ale myslím že sa zdaňuje výsledok hospodárenia a nie príjmy. Čiže ak by som bol v strate ako mi vy predpovedáte nedanil by som nič a za to by ma klubovníci z ekonomického hľadiska pochválili? :) . V každom prípade otázka znela inak neviem prečo si tu niekto musí vypisovať svoje ego.
eeeee55
25.08.14,14:26
+ P.S. : Nie pre srandu králikov je väčšina najúspešnejších športových klubov (kolektívnych) registrovaných ako jedna z foriem podnikania!