FunThomas007
16.08.14,17:30
V bytovom dome, kde mam prenajaty byt, prebieha rekonstrukcia ustredneho kurenia. Pocas mojej dovolenky v zahranici majitelka bytu spristupnila byt robotnikom, ktori nechali byt rozbombardovany. Z dovolenky som sa uz vratil a bolo mi oznamene, ze prace budu dokoncene buduci tyzden.

Mam podla zakona narok ziadat od majitelky bytu odpustenie casti najmu? Byt vyzera ako stavenisko a ja tu musim fungovat v takom stave este par dni. Podla zmluvy ma prenajimatel zabezpecit, aby bol byt sposobily na uzivanie - co nie je.

Pripadne mozem si zaplatit po ukonceni prac upratovaciu firmu a dat si to preplatit?

Dakujem za odpoved.
buchač
16.08.14,15:36
Pre zaujímavosť sa opýtam.
Koľko izbový byt to je ?
Čo všetko obnášala ta rekonštrukcia - presne a konkrétne ?
Koľko máš rokov ?

Si robíš prdel ?
Katy a R
16.08.14,15:55
pozri obč.zák. .. ak by si spĺňal :confused:
§ 698
(1) Nájomca má právo na primeranú zľavu z nájomného, dokiaľ prenajímateľ napriek jeho upozorneniu neodstráni v byte alebo v dome závadu, ktorá podstatne alebo po dlhší čas zhoršuje ich užívanie. Právo na primeranú zľavu z nájomného má nájomca aj vtedy, ak sa neposkytovali plnenia spojené s užívaním bytu alebo sa poskytovali vadne, a ak sa v dôsledku toho užívanie bytu zhoršilo.
(2) Rovnaké právo má nájomca, ak stavebnými úpravami v dome sa podstatne alebo po dlhší čas zhoršia podmienky užívania bytu alebo domu.
(3) Nájomca má právo na primeranú zľavu z úhrady za plnenia poskytované s užívaním bytu, pokiaľ ich prenajímateľ riadne a včas neposkytuje.
FunThomas007
17.08.14,07:31
dakujem za radu, splnam bod 2.