theartnote
17.08.14,06:03
Doplnene 11.9.2014
Tak presiel som vsetkymi vysetreniami. Zistili mi prekonanu mononukleozu, teraz som na diete. Krvne testy OK pecenove OK az na ALT a este nejake dvoje nazvy nepamatam.
----

OTAZKA: Minule som si spomenul ze raz som mal v taske plesen asi ked tam padlo nieco z chleba (pravdepodobne bocikova pasteta) alebo sa otrela cez roztrhnuty papier nieviem. Ale uz bola skor prasna akoby tvorila spory. Moze potravinova plesen sposobovat taketo priznaky? Mala ruzovkastu farbu.

---
Moje problémy sa začali približne pred 3 týždňami žalúdočnou nevoľnosťou. Ta sa potom zopakovala v nákupnom centre kde som sa nemohol ani nadýchnuť a tak som skončil na pohotovosti. Tam mi dali magnézium a niečo na upokojenie. EKG bolo v poriadku. Večer sa to ale zopakovalo a prišla záchranka. To isté magnézium a niečo na upokojenie. Vraj to bolo zo strachu a zrýchlenym dýchaním.

Dvaja lekári sa nezávislé držali tlaku a nebrali v úvahu ze by to mohol byť problém zo žalúdkom.

Cez víkend bol relatívne kľud ale v pondelok sa to zopakovalo znova a skončil som na internom kde lekár sa znova držal tlaku. Hneď nato sme šli za obvodný lekárom to len mi dal niečo na uskladnenie žalúdka.

Tráviace problémy ako tak ustáli ale ostal vnútorný nepokoj ako by trás tela najčastejšie po jedení. Pripadne návaly úzkosti. Tento stav trvá doteraz a častejšie v práci.
EKG robili dvaja doktori nezávislé a nič nenašli. Uzavrelo sa to tým že je to spôsobené sedačku prácou a prílišnym pozorovaním sa.

Predvčerom keď sme prišli s mesta ten trás bol horší mal som pocit ze sa neviem nadýchnuť. U stalo to a v noci som sa zobudil na to ze mi srdce bije ako splasene.

Ráno som sa zobudil cely dolamany ako keď máte chrípku (Bolest svalov hlavy a podobne) . Pripisoval som to tomu ze som do piatej nespal. Ale večer prišli teploty nad 39 ktoré trvajú dodnes.

Môže to mať niečo spoločné alebo to bude vyroza?

Výška 184 váha 90kg. Cukor bol v norme ale presnú hodnotu neviem. V minulosti podozrenie na mononucleosis nepotvrdili. H. Pilori nebol ani teraz ani v minulosti.

DOPLNENE:

V pondelok mi brali krv na testy. Sedimentacia 15/40. Hodnoty ostatnych neviem ale Biele a cervene krvinky v norme, pecenove testy v sa nezmenili od posledneho odberu s pred pol roka. Akurat nejaky ukazovatel na Zapal v organizme tam poukazuje ze tam nejaky zapal je (nevedia aky ale nebude velky lebo biele krvinky su v norme)

Prisiel som ale nato ze po tej teplote nemozem jest ani to co som mohol predtym. Zjedol som chileb so syrom a kakao tak to ma nenormalne nafuklo. (hroza). Na obed kuracia polievka to iste. Jedine co mi nerobilo zle boli bezlepkove potarviny, chlieb piskoty a suchare. Po vyskusani obycajnych sucharov (spaldovych) ma nafuklo opat.
jslancik
17.08.14,04:08
a nejaké iné detaily? výška, váha, bmi, stravovacie návyky, tvoja a rodinná anamnéza. Cukor, helikobakter v minulosti či teraz, stres.
Dal si nám podstatne menej údajov, ako mali lekári, a chceš od nás lepšie výsledky? Skús podopĺňať.
Dáša_
17.08.14,04:35
lujza.j
17.08.14,05:26
neviem aké máš zamestnanie .....
http://sk.wikipedia.org/wiki/Syndr%C3%B3m_vyhorenia
terezamaria
17.08.14,06:51
Nemáš problémy s chrbticou? Lebo tlak a EKG môžu byť dobré, ale nejaký zlý pohyb chrbtice toto môže spôsobiť....teda búchanie srdca, preskakovanie srdca/arytmie/ a potom príde aj následný strach, úzkosť. Pokiaľ nemáš vyšetrenú chrbticu, daj si spraviť aspoň rontgen.
alaya1
17.08.14,06:54
specifikuj navaly uzkosti. Lebo clovek uzkost bud ma, alebo nie. Nerozumiem tvojmu terminu.
Estetic
18.08.14,04:22
Podľa toho čo píšeš problémy trvajú dlhšie,nie len 3 týždne a vyšetrovanie-napr.HP uvádzaš v minulosti-už prebehlo.Málo informácií na relevantnú odpoved.
Taserda
18.08.14,05:31
Také dačo som zažil, bolo to na 99 percent ako to opisuješ bál som sa aj zhlboka nadýchnuť, hnačky som nemal,lekári nezistili nič. Nasadil som dietu-5 dní bez jedla, tretí som začal piť čaj z repíka a ľubovníka bodkovaného. Začal som jesť až šiesty deň. Pozor, veľmi opatrne najprv sucháre, žiadny cukor. Zhodil som 6 kg.
kopretinka
18.08.14,05:41
ale veď človek nie je nonstop v stave úzkosti....
kopretinka
18.08.14,05:45
panický záchvat ..................poznám.
Teploty s tým nemusia súvisieť,možno máš ozaj chrípku......Tie záchvaty prichádzajú v čase kľudu,ako reakcia na nejaký prežitý stres,prípadne z chronického stresu........nesmieš dýchať rýchlo,MUSÍŠ dýchanie upraviť.......hlboký pomalý nádych,zadržať dych,napočítať do 10,pomalý výdych,napočítať do 10 a opakovať,v žiadnom prípade plytké rýchle dýchanie.Na toto sa neumiera,uvedom si,že ti nič nehrozí,predýchaj to v kľude,prestane to...........nezaškodí magnézium+pyridoxín,užívať večer,asi dva mesiace......plus relaxačné metódy zvlášť zamerané na duševné a telesné uvolnenie.
ivka70
18.08.14,06:39
fortunka
18.08.14,06:44
Tak tak.. ja mávam presne takéto stavy bežne - z chrbtice, dokonca aj horúčku...
theartnote
20.08.14,06:53
Ja viem toto sa mi celkom dari. Tep uy nejde do yavratnzch vysin ale aj tak to neylepsuje stav v ktorom sa nachadyam. Podarilo sa mi uz pomaly dychat, tep a tlak bol v normale ale aj tak to pretrvavalo. Takze si myslim ze to co sa deje nebude mat tak celkom suvis s psychyikou i ked psychika to mozno zhorsuje
theartnote
20.08.14,06:54
mam skoliozu, uz niekolko rokov. Takze tie tocaky mozu byt aj z chrbtice ale predtym sa to nestavalo. (pred problemami s travenim)
theartnote
20.08.14,07:04
Zacal som jest len bezlepkove potraviny lebo tie jedine mi nerobili zle. Ja som schudol uz 9kg,
korela
20.08.14,07:48
Všade sa píše, že pri celiakii sú hnačky. Nie je to pravda. Ona má veľmi veľa rôznych prejavov, preto sa tak ťažšie diagnostikuje. Tiež vôbec neplatí, že deti zle fyzicky prosperujú. To lekárov zavádzalo. Je to fakt vysoko individuálne.
A teraz sa ako cítiš? Záchvaty ustúpili pri zmene stravy? A na mlieko reaguješ?
theartnote
20.08.14,09:02
mlieko som od vtedy co ma y kakaa nafuklo nepil. Intak yaludok neboli hnacky niesu. Ale asi pszchika robi svoje., stava sa ye neviem zaosttrit citim sa ako na lodi a tak...