standokan
17.08.14,18:59
ivka70
17.08.14,17:17
"Moze urobit prepis domu jeden, aby dvaja o tom nevedeli ?
standokan, Dnes 19:59"

Urcite moze, kazdy tyzden niekto niekde prepisuje dom a urcite o tom nevies ani ty ani ja :)

Pokial nedoplnis otazku, lepsiu odpoved ani necakaj.
kopretinka
17.08.14,17:17
:D
buchač
17.08.14,19:30
ivka70Urcite moze, kazdy tyzden niekto niekde prepisuje dom a urcite o tom nevies ani ty ani ja

Pokial nedoplnis otazku, lepsiu odpoved ani necakaj.

Rozširujem ivku :
- prepis urobí jeden
- nebudú o tom vedieť 2 (miliony na Slovensku / miliardy vo svete)

ALE AK SI MYSLEL SPOLUVLASTNÍKOV, TAK SOTVA (AJ TO ŤAŽKO :d )


Len čo potom, ak sa tí dvaja nevediaci dozvedia, že došlo k prepisu... lebo aj také už sa na Slovensku stalo. :rolleyes:
Ono ten prepis urobí jeden, ale ak tí dvaja tomu jednému rozbijú ciferník, natrhnú riť, zavesia do prievanu, pošlú na traumačku...a podobne. ;)
Lebo ja by som sa teda určite nejako pokonal... :cool:
AmmiS
18.08.14,14:31
Ak máte na mysli to, že sú spoluvlastníci traja a jeden z nich sa rozhodne predať nehnuteľnosť (alebo darovať), tak nemôže. Návrh na vklad do katastra a zmluvu o prevode musia podpísať všetci spoluvlastníci. A pred tým, ako sa tak aj rozhodne, musí ostatným spoluvlastníkom umožniť prednostne odkúpiť svoj podiel, ktorý sa rozhodol previesť. Pokiaľ ten, čo prepisuje je výlučným vlastníkom (v podiely 1/1) tak môže.
misoft
18.08.14,14:34
Ani toto robiť nemusia.... jeden napíše návrh, druhý zapíše - bo možno pri koryte sedí.... na úrade... štempeľ má..... lóve za to dostane..... bokom.....
buchač
19.08.14,05:19
Dušan

Dostal som dve užitočné ohodnotenia....;)

Mám dojem, že sa realizovali jedinci, ktorí už prepísali ( ojesexovali rodinu ) podobným spôsobom ten dom.
Takže sa dá povedať, že by im bolo potrebné natrhnúť ritku a zavesiť do prievanu....;) : D :D :D
Peggynka
19.08.14,06:10
Koľkí na SK ani nevedia,že sa niečo s ich majetkami udialo :D Viď "bytová mafia".V tomto štáte je problém zaviesť overovanie zmeny u majiteľa za tie poplatky,ktoré štátu platíme :mad: Na všetko,čo ľudia dokážu vymyslieť,sú zákony krátke a ešte keď k tomu pomáhajú ľudia,ktorí by to mali strážiť...
misoft
19.08.14,18:01
Všimol som si - si hviezda :D:D:D