Anika61
17.08.14,22:13
Co mam robit dnes sa mi zacali liahnut kuriatka pod kockou;som uplny amater,nebude im zima ,je chladna noc?A kolko to liahnutie bude trvat? A TAKETO SU DNES
Anika61
18.08.14,06:34
Len to tam pipa,nevidim nic a moja ""kocka""ha-ha sedi ako prilepena a 'vrci""na mna ked chcem pozriet.
evuš
18.08.14,08:59
.... Čerstvo vyliahnuté kuriatka potrebujú v prvom rade teplotu prostredia cca 27 až 30 °C. Čistú vodu (nie ľadovú ani teplú, asi 10 °C) si pripravte do malej plytkej nádobky (postačí aj vrchnáčik od malinovky). Do jednej ruky vezmite kuriatko, do druhej ruky nádobku. Kuriatko opatrne priblížte k nádobke a namočte mu zobáčik do vody. Zopakujte s každým kuriatkom dva tri krát. Mnohí chovatelia uprednostňujú kompletné zmesky alebo tzv. koncentráty pridávané do šrotu už od začiatku odchovu. Dobré výsledky sa však dajú docieliť aj prirodzeným kŕmením – základ takejto kŕmnej dávky už od prvých dní tvorí kvalitný jemný šrot (kukurica + pšenica) obohatený troškou tvarohu. Dôležitý je neustály prístup k čistej vode. Ak používate ako napájačku nejakú misku, do jej stredu môžete dať kameň alebo inú prekážku, aby sa kuriatka nemohli namočiť......
Anika61
18.08.14,09:42
Velmi dakujem za ochotu pomoct!
evuš
18.08.14,09:58
..inak my sme mladým kurčatám, kačkám či husiam dávali i posekané uvarené vajíčko /na drobulinko/ s čerstvou nasekanou žihlavou.....určite si dajte pozor na teplotu, aby vám neprechladli, ale pokiaľ sú pod kvôčkou a ona sa príklade o ne stará, mali by byť OK.....ale noci sú už chladné, mali by byť v teple i s kôčkou.....
Anika61
18.08.14,10:19
Su uz tri vyliahnute,dalsie sa dubu-su krasne-moje prve,tak som z toho""na nervy""Mam ich v zajacinci vyvysenom pri stene domu a dvierka s pletivom na noc zakryvam handrou.Improvizovala som,ked mi sliepka zacala kvokat.Dufam ze zosilneju do zimy a ze vydrzia!To vajicko dam.Velmi dakujem.
evuš
18.08.14,10:23
..niet začo....no, budú sa musieť poponáhlať..väčšinou sa liahnu na jar...bývajú i rôzne hotové zmesi..neviem, či sú to brojlery, či na nesenie vajíčok...
Anika61
18.08.14,11:21
Su to nosnice,viem ze dost neskoro,ale ked zacala kvokat nemohla som odolat aby som nevyskusala.Nieco som aj nastudovala na nete,ale su tam velmi roznorode rady,hlavne co sa tyka cisteho plemena a odpporuceni ze radsej liahen ako kvocka a samozrejme tych roznych zmesiek.Ja som krmila zatial namiesanou zmesou kukur.srot otruby a zrno-ale aj zmesou pre nosnice-teraz ked niesli.To cele zrno ,psenica ci co to bolo velmi nechceli.Ale na to,ze chovam len 2krat a ziadna mi zatial neuhynula((a este som aj z panelaku-)tak hadam dobre....
evuš
18.08.14,11:27
..netreba sa báť, vždy je to o pokusoch i omyloch, verím, že do zimy podrastú a na budúci rok Vám budú už niesť vajíčka.... kto nič neskúsi - nič nepokazí, ale ani nič nedosiahne...držím päste !
Anika61
18.08.14,12:10
Ste zlata,este raz Vam dakujem,idem sa konecne najest,dnes som este nejedla od vzrusenia...uz ich je 6,ozvem sa ked bude nieco nove…ak mozem
evuš
18.08.14,12:12
...gratulujem...ale treba sa i najesť, nie, že kurčatá budú ok a gazdiná skolebuje :-)
Anika61
19.08.14,15:09
No tak dnes sa vyliahli 2posledne,len 1sa nevyliahlo,asi zachladlo a 1 vajce zozrala ale to uz pred tyzdnom.Takze mam 9 prekrasnych kuriatok uz dobkali srot aj vajicko aj pili.Nepresvecovala som vajicka a vsetky boli oplodnene!""Asi to bude pravda,ze hlupi majuu stastie.""Zatial sa maju k svetu,tak mi hadam vydrzia.Tak Vam dakujem,ze ste mi ochotne odpovedali,lebo niekto mi tu napisal,ze tyram zvierata:asi daky vegetarian…pekny zvysok dna Vam zelam.