čo robiť
18.08.14,06:22
Včera som náhodne našla list od exekútora,muž mi to nepovedal,trovy exekúcie sú vypočítané dobre? Zdá sa mi to veľa,stále sa môžu zvyšovať.Nemáme 500eur,nemôžeme to okamžite zaplatiť,čo môžeme ešte urobiť......?
Odpovedať sa už nedá? Už sa prešvihol termín? Žiadny majetok nemáme,čo mu tam mám napísať?

Ďakujem za akúkoľvek radu.
myara
18.08.14,04:26
mozes sa skusit dohodnut na splatkovom kalendare
buchač
18.08.14,04:27
Zdá sa mi to veľa,stále sa môžu zvyšovať.Nemáme 500eur,nemôžeme to okamžite zaplatiť,čo môžeme ešte urobiť......?
Zdá-nezdá...ani sa nenazdáš, zvýšia sa.
Exekútora nezaujíma, že to nemôžete zaplatiť.
Exekútor kľudne šáhne na majetok.
Ale za pokus nedáš nič, skús sa dohodnúť na splátkach.
Alebo si niekde požičaj a potom tam splácaj...
čo robiť
18.08.14,04:34
Tie trovy exekúcie sú vypočítané dobre? Odpovedať sa už nedá? Už sa prešvihol termín? Žiadny majetok nemáme,čo mu tam mám napísať?
misoft
18.08.14,04:38
Veď tí tam píšu. Dostaviť sa a dohodnúť na splátkach, alebo sa odvolať. Exekútor si berie 20% z pohľadávky + za každý úkon, ktorý vykonal. Tam môžeš žiadať, nech ti rozpíše tie trovy....
čo robiť
18.08.14,04:47
našla som toto: Námietky proti trovám exekúcie sa však podávajú v krajšej lehote, a to do troch dní od doručenia upovedomenia o začatí exekúcie.
Ako je možné dodržať lehotu 3dni,ak bol list o exekúcii poslaný obyčajnou poštou a exekútor ani nemá doklad,a my tiež nie,kedy bol list prebratý?
misoft
18.08.14,04:52
A vie exekutor, kedy ste to dostali? Keď je taký chytrý a poslal to obyčajne.
čo robiť
18.08.14,05:00
exek. sa vyhráža predvedením policajtami,ak sa nedostaví v daný deň k nemu,ale kde má doklad,že adresát list prevzal? Nechápem.......
misoft
18.08.14,05:05
Je mnoho vecí medzi nebom a zemou.... môžeš sa tiež obrátiť na SKE (Sl.komora exekútorov).
Chobot
18.08.14,05:44
Takto sa končí hra na mŕtveho chrobáka a uvažovanie v zmysle "však oni na to zabudnú...". Oni na to nezabudnú!

Teraz je už hodne neskoro.

Možnosti? (ale tie už odzneli):
1. požičať si inde a tam potom splácať
2. skúsiť sa ešte dohodnúť s exekútorom, ak bude ochotný
3. nesplácať a čakať, čo sa stane....