Laurianne
18.08.14,09:43
Dobrý deň,

chcem sa opýtať na nadštandardnú dlžku štúdia na vysokej škole. Koľko rokov môžem požiadať o nadštandardnú dlžku štúdia. Je to len jeden rok? Alebo po neúspešnom roku nadštandardného štúdia môžem požiadať o daľší rok nadštandardného štúdia? ďakujem
ivka70
18.08.14,07:46
Nadstandardna dlzka studia je po preruseni studia, opakovani rocnika, zmene studijneho programu a pod.
Volakedy bolo pre kazdy fakultu v studijnom poriadku stanovene, kolkokrat je to mozne za ktoru etapu studia - zvycajne 1x prerusene studium a 1 opakovane studium na kazdom stupni je povolovane, viacnasobne vynimocne na schvalenie dekana

Tazke odporucam prestudovat studijny poriadok fakulty a skoly, kde studujes.
Laurianne
18.08.14,07:50
poviem to na rovinu, som v nadštandarde a nestiham statnice, budem mat moznost ist este raz do nadstandardu? alebo sa mi konci studium? na internetovej stranke skoly sa to nepise...ide o UMB v Banskej Bystrici.
Laurianne
18.08.14,07:57
pozrela som si to uz v studijnom poriadku fakulty, su to dva roky nadstandardu...:-) dakujem velmi pekne za usmernenie
ivka70
18.08.14,07:57
Pokial netusime, preco mas uz teraz nadstandardne studium ... tak sa neda odpovedat.
Ale ak mas splnene vsetky povinnosti posledneho rocnika, o statnice mozes poziadat - tusim do 3 rokov od splnenia povinnosti. To tiez bude v Studijnom poriadku. potom uz ale nie si studentom v case cakania na dalsi termin statnic.
Informuj sa na studijnom oddeleni, ked to nevies najst v studijnom poriadku.
ivka70
18.08.14,09:53
Len pozor, nemusi to byt 2 roky z rovnakej priciny.
Laurianne
18.08.14,09:59
prvy raz som neodovzdala bakalarku, isla som teda do nadstandardu a teraz sa nezucastnim statnic...ale asi to studijne bude najistejsie :- dakujem