pipo999
18.08.14,12:51
rad by som sa opytal, co ked statutar sro zomrie, ale ma 1 ticheho spolocnika, ktory ma 100 percentny obchodny podiel na zaklade zmluvy o tichom spolocenstve ako potom vymenovat noveho konatela
Moja SRO
19.08.14,20:25
zo zadania tvojej otázky nie je zrejmé, či sa jedná o úmrtie jediného spoločníka alebo konateľa, resp. či to bola tá istá osoba, príp. či je v spoločnosti viac spoločníkov a konateľov
profesional
25.08.14,07:20
Neexistuje situacia, aby niekto mohol mat 100 percentny podiel ako tichy spolocnik. Je to matematicky nezmysel. Tichy spolocnik nema ziadne prava spolocnika ako takého. Tj. nema pravo rozhodovania ktore prinalezi spolocnikovi resp. valnej hromade. Pokial by slo o situaciu, ze jednoosobova s.r.o. mala 1 ticheho spolocnika, tak nasledne o novom konatelovi rozhodne valna hromada, ktora bude tvorena osobami, ktore zdedia podiel v s.r.o. v dedicskom konani. Tieto osoby maju moznost nasledne vymenovat konatela. Pozor ale na lehotu. Ak sa to nepodari do 3 mesiacov. sud moze aj bez navrhu poslad spolocnost do likvidacie na zaklade rozhodnutia o zruseni spolocnosti.