Lelen
18.08.14,19:47
Dobrý deň, prosím o radu ako mám brániť a postupovať, keď som viackrát bola vyzvaná na podanie vysvetlenia k priestupku proti občianskemu spolunažívaniu a uskutočnil sa výkon štátneho stavebného dohľadu zo strany suseda. Jeho konanie už považujem za obťažovanie.Ešte v roku 2012 a následne v roku 2013 som podala vysvetlenie vo veci priestupkov. Po uskutočnení výpovede na Mestskej polícii som nedostala žiadnu zápisnicu ani žiadne rozhodnutie, či došlo k zastaveniu, odloženiu, príp. inému vybaveniu konania. V oboch prípadoch sa jednalo o susedské vzťahy a sused požadoval niečo, na čo nemá nárok. Spor je spojený so záhradou, ktorej som vlastníkom.
Sused dnes opätovne atakoval moju mamu, hoci už v minulosti som ho upozornila, že vlastníkom nehnuteľnosti som ja a teda sa má obrátiť na mňa. Dokonca jedno podanie z jeho strany bolo voči mojim rodičom, ktorí k danej nehnuteľnosti nemajú žiadny právny vzťah. Štátny stavebný dohľad zaslal vyjadrenie, že veci nie sú tak ako ich uvádza navrhovateľ a bol odporučený tento spor riešiť dohodou, resp. v občianskoprávnom konaní. Do dnešného dňa sa tak nestalo.
Sused na mňa, resp. na moju mamu útočí stále s tými istými a žiadnym dokladom nepodloženými tvrdeniami.
Ďakujem.