microhyd
18.08.14,22:55
Ahojte,

Tak som tu zas :D
A prinasam dalsiu, pre Vas mozno nie velmi prakticku otazku, ale trapi ma uz dlhsie.
Prejdem k veci.

Priklad:
Chcem zakreslit cislo zobrazene v A1 na cierny podklad, ktory sa nachadza na bunkach A2:B4 ...

Je to mozne? Niekde som videl , ze sa to da, ale nenasiel som ziaden VBA kod , ktory by splnal moje poziadavky. Mozno som hladal zle, ale nenasiel som :)

Dakujem pekne za kazdy napad, ohladom tejto veci.
Prikladam excel, je jednoduchy, prehladny a lahko pochopitelny, 5 krat som to menil, aby to znelo co najjednoduchsie :)






Dodatok, k otazke a odpovediam ktory sa oplati precitat.
Po praci tymto sposobom som prisiel na par velmi zaujimavych veci.
Tato vec je prakticky velmi slabo vyuzitelna, nakolko to velmi spomaluje cely excel v ktorom to pouzivate.
Ak pouzivate aj uplne jednoduche makro a nahodite JEDEN obrazok, tak po spusteni makra pocitite velku zmenu v rychlositi ..
A to hovorime o jednom obrazku.
Ked som nahodil desiaty obrazok , makro ktore malo bez obrazkov rychlost pol sekundy , zrazu trva 1.5 minuty...
A to som pouzival BEZ podmienok v premennych pre obrazky...

Niekde na forach som sa dohladal o tomto probleme, dokonca skusali pisat do microsoftu, ci je to BUG, alebo to ma takto byt, tak vyjadrenie z microsoftu znelo "nieje to BUG, tak to ma byt a riesenie nato nechystaju, nakolko to pracuje spravne a je to velmi narocny proces" :D

Tak, vela stastia vsetkym, ktory chcu vyuzivat tuto neprakticku vecicku, ak sa preto rozhodnu, nech radsej zvazia ine moznosti, ako je tato.

Pekny den vsetkym prajem
PaloPa
19.08.14,10:40
1| upraviť podklad buniek B26:F35 (čierny pokl / biele písmo)

2| Označiť B26:F35, CTRL+C (kópia)

3| Záložka Home | rozklik ikonku Prilepiť | ikonka Prepojený obrázok
dafy
19.08.14,10:53
prikladám odpoveď - ak to bude vyhovovať. v kóde pripojenom ku tlačítku si prehoď riadky. takto to maže obsah bunky na ktorej máš práve kurzor.
microhyd
19.08.14,14:16
Dikes moc hoši!
Šľape to ako hodinky , presne podla mojich predstáv!
Už experimentujem :)

Pekný deň Vám obom želám! :)