Excise Duty
19.08.14,08:50
Niet programu, pred ktorého začiatkom by nás RTVS neupozornila na to, s akou radosťou plní naše právo sledovať televízne programy bez reklamy. Tým ako keby sa chcela robiť lepšou v porovnaní s komerčnými televíziami. Lebo tie to svojou produkciou dotiahli až tak ďaleko, že v podstate už prerušujú reklamu samotným programom, nehovoriac o skutočnosti, že viac ako úspešne prznia slovenský jazyk anglicizmami, bohemizmami a vymýšľaním rôznych slovných a slovesných patvarov.
Z tohto pohľadu sa preto na prvý pohľad javí konanie RTVS ako nanajvýš cnostné. Avšak také konanie nemožno nazvať inak, ako z núdze cnosť. Krátky slovník slovenského jazyka vysvetľuje toto slovné spojenie ako predstieranie dobrovoľnosti rozhodnutia. Ak si však ale pozorne prečítame zákon č. 308/2000 Z. z. o vysielaní a retransmisii, konkrétne ustanovenie § 35 odsek 6, dozvieme sa z poslednej vety tohto ustanovenia zákona, že vysielateľ televíznej programovej služby na základe zákona nesmie zaraďovať reklamu ani telenákup počas vysielania programov! No a v zmysle ustanovenia § 2 tohto zákona nie je vysielateľom televíznej programovej služby na základe zákona nik iný ako RTVS, ako vyplýva z odkazu na zákon č. 532/2010 Z. z. o Rozhlase a televízii Slovenska. Takže nejde o žiadnu cnosť ale iba falošnú kalkuláciu s neznalosťou príslušnej legislatívy zo strany širšej verejnosti, jednoducho povedané, drzosť. Nevedno, koľko RTVS zaplatí ročne za retransmisiu a na koľko teda príde odvysielanie takéhoto hlúpeho šotu. Ten, kto túto hlúposť vymyslel, mal by ju zaplatiť z vlastného vrecka a ani verejné ospravedlnenie sa divákom by bolo nezaškodilo!
Či už sa to volalo Československá Televízia, Slovenská televízia alebo dnes RTVS, vždy to bola a aj v súčasnosti je obyčajná politická prostitútka.
Súčasnej Českej televízii RTVS nesiaha ani po päty a o iných zahraničných ani nehovorím. Keď pánboh rozdával profesionalitu, tak tí z RTVS tam boli poslední...
Blbosť si priniesli už so sebou aj bez pánbožka.
Takže vážený pán Mika, nerobte z nás blbcov!
Peggynka
19.08.14,07:00
Ak je len malá šanca priklepnúť spriaznenej duši kšeftík,netreba to premeškať :D A o to tu ide - výroba šotu a mädlíme si ruky.Tak treba míňať poplatky koncesionárov :mee:
Excise Duty
19.08.14,08:41
Ak je len malá šanca priklepnúť spriaznenej duši kšeftík,netreba to premeškať :D A o to tu ide - výroba šotu a mädlíme si ruky.Tak treba míňať poplatky koncesionárov :mee:
Tu nejde len o ten kšeftík, tu ide hlavne o to, že RTVS z nás robí blbcov!
a_je_to
19.08.14,10:07
Eh ... veľká vďaka, že existuje. Hlavne bývalý druhý program a archív STV. Inak by som musel buď nepozerať, alebo nasávať ten mainstreamový jed z Markízy. Alebo do zúfania pozerať súdnu sieň. Na druhom programe príchod Miku až tak necítiť a orientácia kanála na Slovensko a zašlé časy aspoň osvieži spomienky.
Peggynka
19.08.14,10:30
Ak je len malá šanca priklepnúť spriaznenej duši kšeftík,netreba to premeškať :D A o to tu ide - výroba šotu a mädlíme si ruky.Tak treba míňať poplatky koncesionárov :mee:
Tu nejde len o ten kšeftík, tu ide hlavne o to, že RTVS z nás robí blbcov!
Však podaj podnet na NKÚ,prestanú :D
http://www.nku.gov.sk/sk/web/nku
Janiela
20.08.14,18:08
Zásadne pozerám len ČT 1.
Primu - ak je tam česká komédia. Toť moje pozeranie TV :-)
misoft
20.08.14,18:27
Ja pre zmenu Discovery, History, Animal Planet, Nat Geo, Zoom - tam sa aspoň niečo dozviem... Roleta a Hnoj - nič moc (i keď niekedy i motyka vystrelí a dajú niečo nové - inak stále dookola Premiéra toho istého).
Janiela
21.08.14,07:38
Ja pre zmenu Discovery, History, Animal Planet, Nat Geo, Zoom - tam sa aspoň niečo dozviem... Roleta a Hnoj - nič moc (i keď niekedy i motyka vystrelí a dajú niečo nové - inak stále dookola Premiéra toho istého).
Dve posledné sa vôbec nedajú pozerať, i keď ide niečo dobré (vždy si pozriem TV program), tak ani neľutujem, že nepozriem, nemám totiž chuť na reklamy.
Excise Duty
21.08.14,10:26
Ja pre zmenu Discovery, History, Animal Planet, Nat Geo, Zoom - tam sa aspoň niečo dozviem... Roleta a Hnoj - nič moc (i keď niekedy i motyka vystrelí a dajú niečo nové - inak stále dookola Premiéra toho istého).
Dve posledné sa vôbec nedajú pozerať, i keď ide niečo dobré (vždy si pozriem TV program), tak ani neľutujem, že nepozriem, nemám totiž chuť na reklamy.
A v sobotu sa do jednej z nich pohrnie pol Slovenska na deň otvorených dverí a budú vykladať, ako vstávali o štvrtej ráno, aby to stihli...
misoft
21.08.14,10:55
A v sobotu sa do jednej z nich pohrnie pol Slovenska na deň otvorených dverí a budú vykladať, ako vstávali o štvrtej ráno, aby to stihli...
:D:D
U mňa nehrozí...... až taký tupý nie som (a mám to ďááááálekóóóó....)
Mishok
22.08.14,12:00