ja-ne83
19.08.14,08:11
Dobry den,

tymto by som sa hned na uvod chcela podakovat za uzasnu stranku, ktora pomaha veeela ludom riesit ich problemy alebo otazky tykajuce sa roznych zivotnych situacii.

Hladala som vsade na nete, kde by mohla byt moja otazka zodpovedana, no v podstate som nenasla nic, co by ma aspon ciastocne nasmerovalo k mojim odpovediam

Uz nejaku chvilu predavam veci len cez internet, jedna sa o detske veci zn. Next, a teraz som zacala riesit nejake otazky ohladom podnikania - zivnosti v tomto odvetvi. Na manzelovu zivnost by som si otvorila takyto internetovy obchdodik, koli odvodom, daniam a pripadnej nejakej kontrole.

Viem, ze sa bude viest jednoduche uctovnictvo(neplatca dph), zasielat faktury s tovarom, reklamacny poriadok na stranke, ale stale mi nieje jasne ako je to s dokladmi od predajcu a pripadne clo?? (citala som clanok na predaj veci z Ciny)
Nebude odo mna pripadne kontrola vyzadovat doklady o kupe? Z kade, akym sposobom....
pripadne este ak mi nieco uniklo. Zaciatky su vzdy tazke :)

Mam zaujem v tomto odbore podnikat a viest, udrziavat vsetko to, co k tomu patri, len neviem este ako, preto Vas prosim o radu.

Dakujem za skoru odpoved, s pozdravom, Jana
a_je_to
19.08.14,10:42
Ak chceš v tom pokračovať, mala by si si buď sama vybaviť živnosť, alebo ťa musí manžel prihlásiť, ako svoju zamestnankyňu, najmenej na dohodu. Inak svoje odvody nevyriešiš, iba jeho a ty by si bola v pozícii čiernej pracovnej sily. Ak budeš priznávať príjmy a uplatňovať výdavky cez účtovníctvo, tak všetky doklady o nákupe musíš mať doložené. Ak budeš dovážať z Číny vo svojom /manželovom/ mene , tak tovar príde na colnicu a treba ho colne vybaviť a zaplatiť colný dlh. Skús si okolo toho niečo prečítať aj sama. Keď aj spočiatku veľa nezarobíš, ale sa aspoň veľa naučíš ... Možno ťa napadne aj niečo lepšie ...