Jozef I
20.04.06,08:09
Chcem sa spýtať na letenky pri zahraničných SC. Letenka sa objedná cez internet a je uhradená firemnou platobnou kartou. Zamestnanec donesie len palubný lístok a niekedy ani to nie. Nízkorozpočtové org. nevystavujú žiadne fa. Môžem takýto nákup leteniek zúčtovať aj bez faktúr? Stačí mi len palubný lístok a potvrdenie z banky o úhrade letenky? Alebo ako to riešiť? Ďakujem.
plavčík
20.04.06,06:28
Ide o služobnú cestu?
Samozrejme môžeš účtovať len na základe niečoho....Myslím si že palubný lístok kde by bola uvedená jeho suma , od kiaľ -kam by mohol slúžiť ako podklad k účtovníctvu. Bankový účet je O.k. - úhrada. no a potom postupuješ ako pri služobnej ceste...vyplnený cestovný príkaz, diéty...
Ak by ti to nedal zamestnanec nič a mal by si len úhradu, neostáva ti nič iné ako dať to do nedaňových nákladov
bepo
20.04.06,06:41
Aj nízkonákladovky vystavujú faktúry len im to treba pri rezervácii označiť.
renča1
20.04.06,06:46
riešila by som to cez faktúry, a z faktúry by som si odpočítala aj dph.
ALDA
20.04.06,06:51
riešila by som to cez faktúry, a z faktúry by som si odpočítala aj dph.

Iba dodávam, že FA za letenky sú bez dph.
Jozef I
20.04.06,06:52
Ďakujem za odpovede. Od leteckých spoločností sme požadovali fa. ale nikdy nám ich neposlali aj keď sme to urgovali telefonicky aj písomne. Teda aby som nekrivdil, občas sa im podarí poslať faktúru, ale často nám nič nepríde. :(
renča1
20.04.06,06:58
Iba dodávam, že FA za letenky sú bez dph.

dph som myslela aj pri iných podobných veciach...:)
ALDA
20.04.06,07:01
Ďakujem za odpovede. Od leteckých spoločností sme požadovali fa. ale nikdy nám ich neposlali aj keď sme to urgovali telefonicky aj písomne. Teda aby som nekrivdil, občas sa im podarí poslať faktúru, ale často nám nič nepríde. :(

Mám klienta, ktorý lieta pravidelne a ešte sa nestalo, aby mu nevystavili fa.
Jozef I
20.04.06,07:49
Mám klienta, ktorý lieta pravidelne a ešte sa nestalo, aby mu nevystavili fa.

Tak my sme asi vzorový príklad. Nemáme žiadne problémy pokiaľ ide bežné letecké spoločnosti. Ale vždy veľmi dlho čakáme na fa od RYANAIR a SKYEUROPE. Aj keď tá druhá pošle fa po dlhšom urgovaní.
No dobre. Takže nám nič iné neostáva len urgovať a dožadovať sa faktúr. Myslel som, že by sa to dalo aj nejak inak vyriešiť.
Ďakujem všetkým za ochotu pomôcť.
Majka
26.03.07,22:24
ako zuctovavate zahranicne prac. cesty ked napr. mam SC od 23.1. do 8.3. dve letenky /faktury kt. boli zaplatene z b.uctu./ na cestaku su zuctovane diety,LETENKY,istatbe vydavky a suma k uhrade celkom za cestak je vypocitana aj so sumou leteniek kt. boli uhradene z b.uctu.
tiez kazda platba /taxi,prkovanie a pod.../ je rozpisana jednotlivo a prepocet kurzom k dannej platbe nie k zuctovaniu..... kedze je tych blockov vela a ten zamestnanec ma perfektne vypracovany cestak ,neviem ci je moznost aby tie kurzy boli k dannemu datumu alebo by mali byt k datumu ked mu to prekontrolujem a vyplatim.
zdendo
03.08.08,13:10
Mne napriklad z RyanAir odpisali toto:

Dear Sir,

I refer to your recent correspondence.

Unfortunately Ryanair do not provide invoices as there is not VAT paid on international flights.

Please refer to your itinerary where you can find a complete breakdown of all fares taxes and charges.

Yours sincerely,


___________________
Ryanair Customer Services
KEJKA
03.08.08,13:18
ako zuctovavate zahranicne prac. cesty ked napr. mam SC od 23.1. do 8.3. dve letenky /faktury kt. boli zaplatene z b.uctu./ na cestaku su zuctovane diety,LETENKY,istatbe vydavky a suma k uhrade celkom za cestak je vypocitana aj so sumou leteniek kt. boli uhradene z b.uctu.
tiez kazda platba /taxi,prkovanie a pod.../ je rozpisana jednotlivo a prepocet kurzom k dannej platbe nie k zuctovaniu..... kedze je tych blockov vela a ten zamestnanec ma perfektne vypracovany cestak ,neviem ci je moznost aby tie kurzy boli k dannemu datumu alebo by mali byt k datumu ked mu to prekontrolujem a vyplatim.
potom to asi nie je úplne perfektné vypracovanie. Minimálne tam musí byť odpočítana suma za letenky a rozdiel k vyplateniu. Platby z účtu sa môžu evdovať ako vyplatená záloha na SC.
Zamestnanec nemá čo rozpisovať údaje v inej mene prepočítané kurzom. Zamestnanec má totiž dostať preddavok na cestu v mene, ktorú potrebuje. Vyúčtovanie podáva v tej mene.
Ak je potrebný doplatok a obvykle sa vypláca v Sk, nie v cudzej mene, tak tento doplatok sa prepočíta kurzom k dátumu uskutočnenia účtovného prípadu. Tým môže byť deň uvedený na vyúčtovaní, deň podania správy o výsledku SC, vždy podľa internej smernice.
Chrusťa
25.08.08,07:52
nadviažem na vašu debatu ohľadom leteniek, faktúra za letenku je bez DPH. Moja otázka znie, odrazí sa to v dań. priznaní, či do daň. priznania to ani nevstupuje?
Chrusťa
26.08.08,09:59
nik sa nevyjadrí?
Tweety
26.08.08,10:00
nadviažem na vašu debatu ohľadom leteniek, faktúra za letenku je bez DPH. Moja otázka znie, odrazí sa to v dań. priznaní, či do daň. priznania to ani nevstupuje?
Kedže je bez dph, do priznania nevstupuje.
Chrusťa
28.08.08,07:09
OK ďakujem za promtnú odpoveď. Myslela som, že nakoľko je to oslobodené od DPH je potrebné to tam uvádzať
Najka
21.10.10,07:56
Chcem sa spýtať na letenky pri zahraničných SC. Letenka sa objedná cez internet a je uhradená firemnou platobnou kartou. Zamestnanec donesie len palubný lístok a niekedy ani to nie. Nízkorozpočtové org. nevystavujú žiadne fa. Môžem takýto nákup leteniek zúčtovať aj bez faktúr? Stačí mi len palubný lístok a potvrdenie z banky o úhrade letenky? Alebo ako to riešiť? Ďakujem.

Mám podobný problém, letenka bola platená z účtu - zaúčtovala som ju ako preddavok na prac. cestu a od leteckej spol. mám len potvrdenie rezervácie na meno zamestnanca. Môžem mu to dať do cesťáku?
Najka
21.10.10,08:47
posúvam...
topper1
27.05.11,07:47
Ahojte,

zamestnanec si rezervoval letenku na služobnu cestu ešte v marci, zaplatili sme 400 EUR na fakturu. Teraz je važne ochorel a na služobnu cestu nejde vobec. Poslali nam dobropis k fakture vo výške 260 EUR. Ten rozdiel môžem zúčtovať do daňovo uznaných nákladov? alebo na to ani nepomyslieť?

Dakujem