BUC
19.08.14,13:07
31.8.2014 mi skončí pracovný pomer. Vo firme som uplatňovala daňový bonus na 2 deti. Keď pracovný pomer skončí, skončí mi aj nárok na tento bonus? Ak nie, akou formou a kde ho možem dostať? Manžela nemám, čiže on si ho uplatňovať nemôže. Žijem s deťmi sama. Ďakujem
Tweety
19.08.14,11:15
Nárok na DB vzniká len pri príjmoch.

BUC zdanitelne prijmy za rok su vo vyske 6 nasobku minimalnej mzdy, cize si mozem podat danove priznanie a zvysnu cast uplatnit sama ak sa do konca roka znovu nezamestnam?
Ak bol DB uplanený v každom mesiaci a už žiaden príjem do konca roka nebude, potom si už nebude k čomu uplatniť ďalší.
Ester plus
19.08.14,11:15
Základnou podmienkou na uplatnenie daňového bonusu je, že daňovník dosiahne za rok zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti (brutto) aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy. Ak bude táto podmienka splnená, môže sa uplatniť zvyšná časť buď tak že si sama podáte daňové priznanie alebo požiadate posledného zamestnávateľa o vykonanie RZ príjmov zo závislej činnosti.
BUC
19.08.14,11:25
zdanitelne prijmy za rok su vo vyske 6 nasobku minimalnej mzdy, cize si mozem podat danove priznanie a zvysnu cast uplatnit sama ak sa do konca roka znovu nezamestnam?
Ester plus
19.08.14,13:32
ano