daniela-D
19.08.14,13:07
Dobrý deň objednali sme cez internet značkové tenisky priamo z číny.
Chcem sa opýtať či má niekto s týmto skúsenosť-
Prišiel nám domov papier že naša zásielka nám nebude doručená čiže pustená do voľného obehu z dôvodu podozrenia z porušenia práv duševného vlastníctva.

Chcem sa opýtať ako toto vyriešiť? čo mám teraz robiť?
Mám vraj kontaktovať Slovenskú poštu sekciu logistiky a medzinárodnej prepravy.
Keďže sú tenisky z číny tak majú podozrenie či nie su fake.
A však ako mám ja vedieť či sú či nie sú fake??
keď vyzerajú totožne ako originál ktoré sa predávajú bežne v obchode??
Mal už niekto takto zadržanú zásielku??
poslali sme im aj mailom objednávku kt. sme urobili cez internet, aj výpis koľko tenisky stáli.. ale ani to im nestačí.

Ak má niekto s týmto skúsenosti prosím dajte vedieť ďalej ako postupovať aby sme neboli poškodení.
Jedna pracovníčka mi totiž povedala že môžu nám byť aj zhabané tie tenisky... a peniažky v čudu :(
niekto povie že zlikvidovali z dovodu porušenia práv ...a nechá si ich?? totooo je slovenská realita??? :(((
Tweety
19.08.14,11:10
daniela-D
19.08.14,11:22
ďakujem ..... škoda že neviem... ako im to dopadlo.... :(
Chobot
19.08.14,11:41
DAniela - ak sú z číny a boli lacné, tak ver mi, že sú na betón FAKE! A práve to odhalili colníci. Značkové firmy nepredávajú cez čínske internetové obchody svoje veci.

Čo urobiť?

Teraz nič. Prišla si o tenisky aj o peniaze.

Do budúcnosti poučenie - nekupovať napodobeniny, ktoré sa vydávajú za originály, ale kúpiť si rovno NO NAME, teda neznačkový, lacný tovar, alebo ak chceš značku, tak v značkovom obchode.

A ešte pre zaujímavosť - nože sem hoď ten čínsky "značkový" obchod, keď si presvedčená, že nie sú FAKE.

Oni si ich nenechajú, neboj. Tenisky poputujú do spaľovne vo Vlčom Hrdle pri Slovnafte.
daniela-D
19.08.14,12:10
volalii sme tam, riešime to inak... colnica vráti tovar obchodníkovi, a ten nám pošle spat peniaze. /vraj/ tak dúfajme že áno... ešte že to nie je taká veľká suma..
Lepšie riešenie ako mať zhabaný tovar bez možnosti vrátenia peňazí.
a nie som si istá či je originál.. len ma zaskočilo že aj originály vyrába čína.... takže preto.....
Z čoho som dosť mimo... bežne sa na nete predávajú vo veľkom "čínske značkové " tieto tenisky, a v poho prejdu cez colnicu, človek si v domnení že ušetrí peniažky objedná jeden pár... a je v........
vo veľkom sa tu obchoduje na ebay....na bazari..na bazoši.... a všetko je v poho...
Chobot
19.08.14,12:51
Jasné, že sa obchoduje. Každý sa snaží. Ale nie všetko je kóšer. A nedá sa sledovať celý internet.

Ale podľa typu predajcu už človek vytuší, či ide o legálneho predajcu, alebo obchodníka s napodobeninami.

Napr. tento číňan je evidentný:

http://www.heatcaps.net/sdp/2218901/4/pd-7121644/12561701-2708386/cheap_adidas_shoes_wholesale_adidas_Springblade_s. html

naopak, tu by som spokojne nakúpil aj cez net:

http://www.ebay.at/itm/shoes-Adidas-FusballSchuhe-AdiPURE-11Nova-samba-Turf-Leder-Herren-Lila-/301042077656?pt=DE_Sport_Fu%C3%9Fball_Fu%C3%9Fball schuhe&var=&hash=item4617818fd8

Inak na eBayi zvyčajne nemáš značkové napodobeniny. Ebay to nepodporuje.