bambi11
20.04.06,08:10
Ahojte poraďáci,
viem že moja otázka nesúvisí s témou, ale rád by som poznal váš názor. Môj známy učí na strednej škole. Na základe vzdelávacích poukazov žiakov vykonáva záujmovú činnosť (športový krúžok žiakov). Za tieto krúžky dostáva na základe dohody o vykonaní práce (popri HPP) odmenu. Problém je v tom, že škola mu z tej odmeny (peniaze dostane škola zo štát. rozpočtu) zrazí cca 1/3 na náklady. To zn. že tomu môjmu známemu, ktorý vlastne robí tieto krúžky pre žiakov školy a on je zamestnancom z pôvodnej odmeny zostanú 2/3. Moja otázka znie - či má škola právo stiahnuť túto čiastku z odmeny. Keby nebol ten môj známy zamestnancom školy, tak by som to chápal, ale takto... Bol by som rád, keby ste mi napísali svoje názory. Možno sa z vás niekto stretol s takýmto niečím, pretože krúžky bežia na všetkých školách. Ako vyplácajú na iných školách?
Ďakujem (v mene môjho známeho)
sway
20.04.06,06:13
Ahojte poraďáci,
viem že moja otázka nesúvisí s témou, ale rád by som poznal váš názor. Môj známy učí na strednej škole. Na základe vzdelávacích poukazov žiakov vykonáva záujmovú činnosť (športový krúžok žiakov). Za tieto krúžky dostáva na základe dohody o vykonaní práce (popri HPP) odmenu. Problém je v tom, že škola mu z tej odmeny (peniaze dostane škola zo štát. rozpočtu) zrazí cca 1/3 na náklady. To zn. že tomu môjmu známemu, ktorý vlastne robí tieto krúžky pre žiakov školy a on je zamestnancom z pôvodnej odmeny zostanú 2/3. Moja otázka znie - či má škola právo stiahnuť túto čiastku z odmeny. Keby nebol ten môj známy zamestnancom školy, tak by som to chápal, ale takto... Bol by som rád, keby ste mi napísali svoje názory. Možno sa z vás niekto stretol s takýmto niečím, pretože krúžky bežia na všetkých školách. Ako vyplácajú na iných školách?
Ďakujem (v mene môjho známeho)

môj názor: nemali by mu sťahovať nič! Alebo nech mu spravia zmluvu na skutočne to čo mu chcú vyplatiť , podľa mňa je to choré.... - náklady aspoň u nás v škole sa hradia z iných zdrojov (príspevky od rodičov, výnosy zberov fliaš a papiera...);)
bambi11
20.04.06,06:49
Na základe dochádzky žiakov a ostatných tlačív , ktoré musia vypisovať je suma o cca 1/3 vyššia ako suma, ktorú mu potom dajú na dohodu. Skrátka si stiahnu tieto náklady na energiu a prenájom miestnosti!!! A ďalšia vec, nemajú to vyplácané pravidelne každý mesiac, tak ako robia, ale vyplatia im to raz za dva - tri mesiace naraz. Je to správne?
bambi11
20.04.06,07:12
Prípadne poraďte, kam sa obrátiť na kompetentné odpovede. Ďakujeme za každý názor a radu.
bambi11
20.04.06,11:44
Nikto sa s takýmto problémom nestretol? Škoda, myslel som, že nás v školstve robí viac. :-(((
maturantka
20.04.06,15:38
U nás, pokiaľ viem, je odmena za hodinu krúžku cca 150,-- brutto, z toho DzP a poistné a zvyšok im vyplácajú cca raz za dva mesiace. Sú to interní zamestnanci školy. Ako si škola zahŕňa prevádzkové náklady na krúžky to presne neviem, ale isto to nemieša do odmien vedúcich krúžkov.
ayya
20.04.06,16:48
"...Problém je v tom, že škola mu z tej odmeny (peniaze dostane škola zo štát. rozpočtu) zrazí cca 1/3 na náklady...."

dopredu vravím, že sa v tom nevyznám... ale ako to čítam, tak by ma asi v prvom momente zaujímalo aké ...(z akého titulu) peniaze dostáva škola? Na činnosť krúžkov ako takých, alebo priamo na mzdy pracovníkov, ktorí tie krúžky vedú? Ak je to na krúžky ... tak to je iná situácia, ako keby to bolo priamo na mzdy
imho
Gabika75
20.04.06,19:49
Ahojte poraďáci,
viem že moja otázka nesúvisí s témou, ale rád by som poznal váš názor. Môj známy učí na strednej škole. Na základe vzdelávacích poukazov žiakov vykonáva záujmovú činnosť (športový krúžok žiakov). Za tieto krúžky dostáva na základe dohody o vykonaní práce (popri HPP) odmenu. Problém je v tom, že škola mu z tej odmeny (peniaze dostane škola zo štát. rozpočtu) zrazí cca 1/3 na náklady. To zn. že tomu môjmu známemu, ktorý vlastne robí tieto krúžky pre žiakov školy a on je zamestnancom z pôvodnej odmeny zostanú 2/3. Moja otázka znie - či má škola právo stiahnuť túto čiastku z odmeny. Keby nebol ten môj známy zamestnancom školy, tak by som to chápal, ale takto... Bol by som rád, keby ste mi napísali svoje názory. Možno sa z vás niekto stretol s takýmto niečím, pretože krúžky bežia na všetkých školách. Ako vyplácajú na iných školách?
Ďakujem (v mene môjho známeho)
Najprv Vás chcem poopraviť. Nie je to krúžok ako kedysi, ale je to záujmové vzdelávanie, na ktoré sú vyčlenené prostriedky osobitne - sú to finančné prostriedky na vzdelávacie poukazy. Podľa toho koľko hodín a koľko žiakov má, je určený balík peňazí, ktoré dostane škola a to prerozdeľuje všetkým učiteľom, ktorí vedú záujm. vzdelávanie - mimo svojho úväzku vo svojom voľnom čase. Nemá sa to uzatvárať na DoVP, lebo je to nesprávne. Na našej škole to máme poriešené tak, že sa to dáva k mim. odmenám a bohužiaľ sú zrážané aj odvody a daň. Máme iba jednu pani, ktorá nieje zamestnancom, tej sa zrazí daň a pracuje na dohodu. Nič iné jej stiahnuť nemôžeme ako uvádzate vy. Je to vec p. riaditeľa a hospodárky ako si to prepočítajú a prerozdelia peniaze. Lebo je krúžok, ktorí navšetvuje 10 žiakov 2 x týždenne a je krúžok, ktorý navštevuje 25 žiakov 2 x týždenne. Treba si stanoviť kritéria. Tak len toľko
bambi11
21.04.06,06:22
Ďakujeme všetkým za vaše názory. Znovu sme sa presvedčili, že na tej škole , kde učí môj známy vládnu prinajmenšom "zvláštne pomery", resp. politiku vyplácania peňazí za krúžky si určuje vedenie tak, ako im to vyhovuje. No asi s tým zamestnanci nič neurobia, ale myslím si že to nie je spravodlivé, aby im zrážali ešte aj za prenájom miestnosti!
maturantka
22.04.06,13:59
No, z toho balíka na vzdelávacie poukazy si musia školy nejakým spôsobom odliať aj na prevádzkové náklady spojené s fungovaním krúžkov, ale forma zrážok z odmien vedúcim im zbytočne dvíha adrenalín. Veď to môžu urobiť úplne pomimo mzdových nákladov. Vedúci ani nemusia o tom vedieť.