redie
19.08.14,13:15
do pôvodnej žiadosti sa mi už nedá vstúpiť a zmeniť v nej dátumy. Ide o vrátenie DPH z ČR. Volala som správkyni, ktorá zamietla žiadosť, jej ochota akokoľvek mi poradiť bola na bode mrazu. Stále mi len opakovala, že žiadosť (za 2013) môžem podať do konca septembra 2014.
a_je_to
20.08.14,09:50
Môžeš podať neobmedzené množstvo žiadostí. Okrem toho, že budú zamietnuté ti nič nehrozí. Ale niektorá môže prejsť. Žiadosť musí spĺňať tieto podmienky :
(7) Žádost o vrácení daně musí žadatel

a) vyplnit v českém jazyce, a to i v případě vyžádání doplňujících údajů,
b) doložit elektronickou kopií daňového dokladu nebo daňového dokladu při dovozu zboží, pokud základ daně převyšuje ekvivalent částky 250 EUR u uhlovodíkových paliv nebo ekvivalent částky 1 000 EUR u ostatních druhů pořízeného zboží nebo přijatých služeb.

(8) Období pro vrácení daně, za které lze podat žádost o vrácení daně, činí nejvýše jeden kalendářní rok a nejméně tři kalendářní měsíce, případně období kratší než tři měsíce, jde-li o zbytek kalendářního roku. Částka daně uvedená v žádosti o vrácení daně nesmí být nižší, než je ekvivalent částky

a) 400 EUR za období kratší než jeden kalendářní rok, ale ne kratší než tři měsíce, nebo
b) 50 EUR za období jednoho kalendářního roku nebo období kratší než tři měsíce, jde-li o zbytek kalendářního roku.

Zbytok zákona nájdeš tu : business.center.cz/business/pravo/zakony/dph/cast1h2d11.aspx Prever si, či obdobie, za ktoré budeš žiadať, súhlasí s obdobím, ktoré bolo registrované u správcu dane.