asterix174
19.08.14,18:59
Máte niekto skúsenosti s užívaním liekov nad hranicu určenú odborným lekárom? Može ma zdrav. poisťovňa nejak prešetrovať? ďakujem
terezamaria
19.08.14,17:10
Môže osloviť lekára s otázkou, v akých množstvách ich máš užívať....a ešte k tomu, keď doplatok poisťovne je vysoký, liek drahý....
lujza.j
19.08.14,17:14
pri tom mojom maximálnom doplatku a ich minimálnemu preplatku ....móžu...im tie "smietky" zaplatím....nech majú na "dóležité veci"....
asterix174
19.08.14,17:15
tak cosi okolo 5 € je doplatok, ide o to že ten lekar mi napisal male davkovanie ale ja už tam nechcem ist lebo sa tam dlho caka a este aj plati za vysetrenie
buchač
19.08.14,17:15
Máte niekto skúsenosti s užívaním liekov nad hranicu určenú odborným lekárom? Može ma zdrav. poisťovňa nejak prešetrovať? ďakujem
Ja hej ...a ? ;)

Len taká dedukcia, príklad:
Lekár predpíše nejaký liek, povedzme ATB. Dávkovanie určí na 1 tbl a´ 12 hodín. Ty si dáš ale každých 6 hodín v nádeji, že dôjde k urýchleniu liečebného procesu.

Zatiaľ sa chápeme ??? :rolleyes:

Tou otázkou teda chceš povedať, že príde nejaký pracovník z poisťovne a chcel ( mal...a či mohol ? ) by Ťa skontrolovať...
Takže sa dá povedať snáď nasledovné:
1. Dávkovanie liekov sa neodporúča odporúčané dávky porušiť. Ešte aj Acylpirin vie urobiť šarapatu ...
2. Kontrola z poisťovne? To si ako predstavuješ to vykonanie prešetrovania? To príde pracovník a spočíta tabletky v škatulke, či nedošlo k užívaniu liekov nad hranicu určenú odborným lekárom ?

P.S.:
Policajta do bytu bez náležitého lajstra by som do bytu nepustil. Pracovník poisťovne by šiel pááááá...
Peggynka
19.08.14,17:19
Lekára bude prešetrovať,čo ti predpisuje...Poniektorí hlceme tabletky,ani o tom nevieme...možno by si bol prekvapený,kde a kedy si bol na vyšetrení :eek:
však tu si zadaj názov lieku a vyhodí ti aj alternatívy s tou istou látkou (od iného výrobcu):http://www.liekinfo.sk/
asterix174
19.08.14,17:19
A môže to byť trestné?, osobne si myslím že nie ale človek nikdy nevie.
buchač
19.08.14,17:25
Aáááále trt........

Keby si vedel, čo som ja vystrájal onehdá. ;)

ALE musím podotknúť, že u mňa to bolo viacmenej nutné. Nemienil som bolesti znášať.

Konkretizovať ale nemienim.
asterix174
19.08.14,17:29
Ved to iste platí v mojom prípade, tiež silné bolesti žalúdka
buchač
19.08.14,17:52
Tak zbehni k lekárovi predsa...

Ja som skončil po sérii všeliakých odborných vyšetrení nakoniec na operačke.
Nemá význam zbytočne sa dopovať.
lujza.j
19.08.14,17:53
za vyskúšanie nič nedáš môže len pomôcť...ja ho idem kúpiť mojmu chlapovi.....
http://www.babickinazahrada.sk/babickinazahrada/eshop/6-1-JEDLE-OLEJE-LISOVANE/0/5/1251-Cedrovy-olej-BIO-250-ml