zuzinka003
19.08.14,20:14
Dobry den chcem sa spytat ci niekto nemate skusenost stym ako riesit situaciu, ak vinnik nema PZP a odmieta mi zaplatit skodu sposobenu na mojom vozidle. Stala sa nehode, kde domna celne vrazil motorkar, volali sme policiu, zistilo sa vsak, ze vinnik nema ani vodicak a ani PZP. Vinu priznal a spisala sa zapisnica. Dnes som sa s vinnikom stretla v servise, stym, ze na mieste cinu povedal, ze vsetko zaplati z vlastneho. Mam skoda octavia r. 2000, v servise vycislili vysku ceny za opravu 2400 e. Naco vinnik povedal, ze to je vela a platit to odmieta. Neviete mi teraz povedat ako mam postupovat? Pocula som o nejakej kancelarii poistovatelov a ze tam by mi mali skodu preplatit a od neho potom skodu vymahat. Len neviem ako to chodi, kolko cely tento cirkus trva a potrebovala by som co najrychlejsie mat auto pojazdne a samozrejme aj peniaze za skodu zaplatenu. Dakujem za odpoved:-)
lujza.j
19.08.14,18:22
najrýchlejšie to budeš mať hotové aj si peniaze na opravu požičiaš....do mňa napráskal talian..a PZP mal aj tak som si to platila som si to z HP....
zuzinka003
19.08.14,18:49
Ved aj ja som toho nazoru, ale akoze som velmi sklamana z toho , ze clovek sa musi normalne domahat, aby mu vratili co mu patri!
lujza.j
19.08.14,18:58
bola som na tom rovnako..prišla som do poistovne a prvé máte HP...tak si dajte z toho ... lebo kým toto, tam to...hen tam to a bla..bla....auto "5 minut" pred totalkou...nikdy ho nepredám....keby som nemala HP..si to pekne kešnem zo svojeho a potom sa budem 1000rokov tahať o love s talianom...ale hlavne, že musíš mať PZP....aj všetci v EU...
bubkoch
19.08.14,19:15
ja nechapem preco nadavas na to ze si si to dala preplatit z HP ... vsak to je najrozumnejsie riesenie ... poskodenemu setri cas, peniaze, namahu ... s poistovnou vinnika sa vysporiada tvoja HP poistovna, nemusis nic riesit, ani cakat na peniaze
bubkoch
19.08.14,19:17
google poznas ? www.skp.sk ...
skp ti preplati skodu a tú si bude vymahat od nepoisteneho vinnika
lujza.j
19.08.14,19:21
viem:)nadávam...keby som ju nemala?!načo je potom PZP...o to mi ide...keby som nemala peniaze na opravu možem jazdiť na šarkanovi....áno mám ju pre istotu...ale nie nato, že obaja máme PZP a prd z toho....
zuzinka003
19.08.14,19:24
samozrejme , ze poznam. Aj som tu stranku navstivila aj som volala, len som chcela vediet, ci sa stymto niekto nestretol a chcela som info kolko asi trvaju tieto natahovacky...to je vsetko
jelalim
19.08.14,20:10
osobne by som sa s vinnikom ani nezaoberala, ci to zaplati alebo nie. rovno zavolat do SKP, dohodnut si pred akoukolvek opravou obhliadku od nich, povedat im kde auto je, nech ho pridu nafotit. Vypisat formular nahlasenie poistnej udalosti.
1. pripravit sa na to, ze cirkus s SKP bude trvat dlho.
2. nikdy nepristupit na to, "ze sa dohodnem s motorkarom, SKP nevolam, lebo motorkar povedal, ze opravu zaplati." Ako nahle budete mat opravene auto, motorkar sa moze stiahnut nezaplati nic. Potom je neskoro to riesit cez SKP a SKP sa moze vyhovarat, ze naburane auto ziaden likvidator nevidel, nefotil.
3. SKP ti skodu refunduje a nasledne vymaha od motorkara. Ty s motorkarom uz dalej nemas nic.
misoft
19.08.14,21:10
Skontaktuj sa s SKP. Popíš im to. Žiadaj preplatenie od SKP (hlásenie od PZSR máš, faktúry máš).
SKP sa potom už bude s chalanom baviť inak. Najskôr ho vyzvú, ak bude na zadné sa stavať, príde iná forma a on sa z toho i pose*ie!