mbrnakova
20.08.14,03:57
Ahojte, chcem sa spýtať, čo robiť, ak zistíte, že váš zákazník ,,opajcol,, váš ehop a segment, ktorému sa venujete, a podlieza ceny a kopíruje vaše nápady?
avalik
20.08.14,04:02
ako "opajcol"? jeho eshop vyzera uplne rovnako ako tvoj? aj nazov ma podobny? ak nie, je to obycajna konkurencia
Andy Kralik
20.08.14,04:05
Ak kompletne neskopíroval kód vášho webu, nepoužil doslovne vami napísané texty a obrázky, nevydáva sa za vás, nepoužíva niečo čo je chránené ako vaše duševné vlastníctvo, tak potom sa to nazýva že konkurencia a treba znížiť cenu.
jslancik
20.08.14,05:47
a hľa, bola tu konkurencia.
Dáša_
20.08.14,05:53
No to je výzva, aby si bola stále lepšia a lepšia. Len tak ťa konkurencia neporazí. A to lepšia vôbec nemusí znamenať, že budeš mať nižšie ceny. Môžeš mať širší sortiment, viac tovaru skladom, expresné dodávky - niektoré obchody stíhajú doručiť zásielku na druhý deň napríklad, viac informácii o produktoch, krajšie fotky, viac článkov, rôzne akcie, marketingová podpora, nové produkty, nové spôsoby platby, viac spôsobov doručenia, výhodnejšie reklamačné podmienky aj nad rámec zákona...
mbrnakova
20.08.14,12:14
Cenu znižovať nemám dôvod, viem, že kopíruje mnou vypracované preklady, popisky k výrobkom, lebo každý popisok mám mnou samou preložený a odlíšený (slovnými zvratmi atď...) ich eshop sa nedá porovnávať s mojim, nesiaha mi ani po členky, len ma mrzí, že to bola moja zákazníčka, a ešte má toľko drzosti, objednávať si u mňa iný tovar, po 1ks, aby získala preklady na produktoch. Preto som sa rozhodla, že ju ako zákazníčku odmietnem obslúžiť, mám predsa právo svojich zákazníkov aj ja vyberať....nebudem predávať za každú cenu....na to odkázaná nie som....a keďže mi niečo hovorí etický kodex obchodníka ( čo mnohým tu na Slovensku je absolútne cudzí pojem, preto tu tak všetko ,,funguje,,) to vidím aj z týchto odpovedí na porade.sk... mám možnosť odkontrolovať si doslovne texty, obrázky a pod. a potom uvidím, možno podniknem nejaké právne kroky...tak ďaleko som to ešte neštudovala, či sú vôbec nejaké zákonné možnosti. Ďakujem za odpoveď.