Wotan
20.08.14,08:48
chcem sa spytat len na taku malickost - pri normalnej zoznamke pre normalnych ludi (ziadne sexzoznamky atd), je niekde urcene, ze vek pri registracii musi byt minimalne 18 rokov? Vsade na zoznamkach vidim len od 18 rokov. Preco by nemohlo byt napr. od 15. Napr. zoznamenie - hobby, hry atd...

Je to niekde urcene?
Chobot
20.08.14,06:59
Čo či je niekde určené?
Chobot
20.08.14,07:02
Však každá stránka má svoj účel, cieľovú skupinu. Existujú aj fóra pre mladšiu vekovú kategóriu, kde nie je podmienka veku.
Wotan
20.08.14,07:21
vek ci nie je urceny nejakym zakonom... je divne ze vacsina zoznamiek urcuje minimalny vek 18 rokov, nevidim v tom problem, ze preco by sa niekto napr. od 15 r. nemohol registrovat
luja5
20.08.14,07:47
A chceš sa Ty zoznamovať a nemáš ešte 18, alebo chceš zoznamku pre svoju web-stránku a chcel by si ju orientovať od veku 15 rokov?
Wotan
20.08.14,08:04
nie nie.. ja mam uz za chvilu aj 3x 15 :D ale spravujem zoznamku a preto sa pytam, ci nie je nejak urceny minimalny vek pre taketo weby, lebo by som chcel dat trebars aj od 15 r.
kopretinka
20.08.14,08:13
možno pre toto: Spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu na Slovensku nadobúdajú fyzické osoby dovŕšením 18. roku alebo osoby staršie ako 16 rokov, ktoré majú povolenie súdu na uzavretie manželstva. Maloletí majú obmedzenú spôsobilosť len na také právne úkony, ktoré sú primerané rozumovej a vôľovej vyspelosti zodpovedajúcej ich veku.
..........
luja5
20.08.14,08:17
Problém môže byť v tom, čo napísala kopretinka.
luja5
20.08.14,08:29
Odporúčam pozrieť si napríklad zák. ustanovenia vo vzťahu k údajom poskytovaným a získaným v súvislosti s registráciou - niektoré pripájam:

Zákon č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov
§ 4
(1) Osobnými údajmi sú údaje týkajúce sa určenej alebo určiteľnej fyzickej osoby, pričom takou osobou je osoba, ktorú možno určiť priamo alebo nepriamo, najmä na základe všeobecne použiteľného identifikátora alebo na základe jednej či viacerých charakteristík alebo znakov, ktoré tvoria jej fyzickú, fyziologickú, psychickú, mentálnu, ekonomickú, kultúrnu alebo sociálnu identitu.
§ 11
(1) Ak sa na spracúvanie osobných údajov neuplatňuje § 10, prevádzkovateľ je oprávnený spracúvať osobné údaje len so súhlasom dotknutej osoby.
(6) Ak dotknutá osoba nemá spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu,15) súhlas vyžadovaný podľa tohto zákona môže poskytnúť jej zákonný zástupca.16)
---------------
15) § 8 Občianskeho zákonníka, 16) § 26 Až 30 Občianskeho zákonníka

§ 8
(1) Spôsobilosť fyzickej osoby vlastnými právnymi úkonmi nadobúdať práva a brať na seba povinnosti (spôsobilosť na právne úkony) vzniká v plnom rozsahu plnoletosťou.
(2) Plnoletosť sa nadobúda dovŕšením osemnásteho roku. Pred dosiahnutím tohto veku sa plnoletosť nadobúda len uzavretím manželstva. Takto nadobudnutá plnoletosť sa nestráca ani zánikom manželstva ani vyhlásením manželstva za neplatné.
luja5
20.08.14,08:29
Niečo som vyhľadala, pridala som odpoveď.
Wotan
20.08.14,09:25
dakujem pekne...