ddankaa
20.08.14,11:28
Pred 3-mi rokmi sme si kupili starší domcek na hypoteku, prerobili a nastahovali.Tento rok sme sa rozhodli, že si pristavime a navysime uver..pri zameriavani sa ale zistilo, ze dom stoji na 2cudzich pozemkoch a to cca 1,5m2 a cast nasho dvora zabera suseda..tak sme sa dohodli o zamenu pozemkov, so vsetkym suhlasili..vsetko som vybavila na vlastne naklady, nehovoriac o nervoch a cakaniach, ale to k tomu patri..suseda dala splnomocnenie na syna a pravnicka nam zabudla do splnomocnenie pripisat ze ma opravnenie aj na prijatie pozemku od nas, takze nam to prerusili a s katastra vratili.no to už prisla aj suseda domov ajej mudre sestry a teraz nastal problem..ze ja som sa s druhym susedom spikla, ze ja ju chcem oklamat a ja jej musim nechat dozivotne pravo na prechod do jej dvora a pritom sme to vymysleli tak aby si oni dvor ani branu vobec nemuseli posuvat a nijak riesit no oni chcu stale viac a viac..nakoniec sme sa teda dohodli ako sa to povymiena a dnes ked som znovu vybavila geodetku mi ona oznami, ze na mna uz nebude mat cas nikdy a ani sa so mnou uz nema o com rozpravat..som pred infarktovym stavom..ake mam moznosti? vyburam tu ciernu stavbu, ktora stoji na jej pozemku, ktoru sme si chceli zlegalizovat a zoberim si co je moje..pristup na dvor bude mat cez obecny pozemok a bude si musiet posunut branu..hrozi mi ale, ze mi neda povolenie na to aby sme mohli stavat, kedze k tomu treba susedsky suhlas..za kazdy nazor a typ dakujem
fortunka
20.08.14,10:17
No ja by som to v klude s ňou išla vybaviť, nech povie na základe čoho je presvedčená, že musí mať doživotný prechod. Slušne jej vysvetlila, že ju nik nechce okradnút, ale takéto veci treba mať na poriadku. Ona môže napr. dom predať raz bez prieťahov, lebo takéto nevysporiadané veci nik nemá rád... detto, môže sa jej niečo stať a už nikto žiadne slovné dohody nedokáže a budú mať zas len jej dediči prieťahy... preto to chcete vybaviť, stálo Vás to nemalé peniaze a čas. Možeš jej to kludne porátať a spýtať sa, či sa chce na tých nákladoch podielať, lebo najskôr ti súhlas dala a potom nie... nech ti povie v čom akože ju chcete okradnúť... toto sa podľa mňa dá riešiť iba rozumom, lebo hlúposťludí vedie len k vidine zlodejov a podvodníkov. Úplne sú už niektorí zmagorení z toho a ešte keď príde niekto z vonku mudrovať, čo určite ani nemá komplenté informácie o tom.... My takéto dačo riešime tiež a aj keď sme chceli darovať kus pozemku susedovi, len nech sa môžeme od neho "odplotiť" lebo vlastne máme spoločný dvor a on tam má samé haraburdy, nedosiahli sme nič... rieši to súd... lebo nemá ani len vysporiadané pozemky na tom svojom kuse zeme :) Veľa trpezlivosti :)))
ddankaa
20.08.14,10:42
No najhorsie na tom je, ze ja sa to s nazim s kludom a dohodou riesit..dokonca im ponukam viac no oni strale tvrdia svoje a momentalne mi nechcu ani povedat ako to budeme riesit dalej..jednoducho so mnou odmietaju komunikovat aj ked vcera som pristupila no to co navrhli...
Andy Kralik
20.08.14,12:04
Požiadaj starostu obce o mediátorstvo konfliktu.
taiko
20.08.14,12:12
Spytaj sa ich, ze ak sa im nepaci Tvoje riesenie, ze teda ho nemusia prijat, ale nech seriozne predlozia vlastne predstavy. Samozrejme take, ze ziadna zo stran nemoze prist ani o 1cm pozemku, ze nikomu nesmu ziadne tarchy pribudnut atd atd.
Potom porovnate svoje navrhy a mozno sa stretnete vo svojich poziadavkach. Otazkou ale je ci oni nechcu teraz zarobit na Tebe a preto ta zmena postoja z ich strany.
kukučka
20.08.14,13:52
To ste nemali/nevideli zameranie pred kúpou? Ale škoda plakať nad rozliatym mliekom, je niekto v tej rodine, s kým sa dá hovoriť? Koľko rokov majú "dedičia"?
Choď na to cez matematiku. Daj všetko polopaticky na papier - výkresy, metre, peniaze, pošli im to a modli sa, aby to dotyční pochopili. Netlač na nich, teraz by si to len zhoršila, sú jak býk pred červeným súknom. Trpezlivosť ruže prináša, držím palce.
Peggynka
20.08.14,14:21
Aj susedove námietky proti stavbe musia mať oporu v zákone! Vždy žiadam predložiť zákon :D
ddankaa
20.08.14,18:04
No nakoniec som privolala starostu a prednostku a teda no dozvedela som sa, ze vela veci co mi vcera tvrdili bolo ich prikreslene a starosta o nicom nevedel, samozrejme oni dnes tvrdili, ze som si to vymyslela ja..a ze oni su dve a ja sama..vcera bola dohoda z ich stranya ja som suhlasila, dnes tvrdili ze ja robim problemy a nesuhlasim s nicim..ze to dali pravnikovi, co som aj rada, aspon sa konecne bude dat porozpravat s niekym normalnym..my si zoberieme co je nase a teen kusik stavby ked nechceme cakat na verdikt sudu zburame..okna z ich strany v buducej stavbe nemame a mne ako laikovi vysvetlili, ze musia mat opravnený dovod na to aby mali namietky na stavbu co v nasom pripade nebudu mat..z jednej este vybehlo, ze bude chciet toho 0,5m2 co je zastavane vymenit za podiel ktory ja mam na ceste, ktora tu kedysi bola a oni si to samozrejme prihradili k svojmu pozemku co je cca 20m2 a ja uz na dohody z ich strany nebudem reagovat..tak ako my dve mudre bosorky narobili nervov a vysali energie, uz s nimi nechcem mat nic spolocne, len chudak mlady co tam byva..on musi premiestnit celu branu, ale co uz..z neho pred nami urobili hlupaka, ze sa tomu nerozumie a pritom on suhlasil, prenho by bolo najdenoduchsie vymenit pozemky na papiery a nic ine by sa nemenilo..ale tak 50-60 rocne zenske maju viac rozumu ako 29rocný chalan...
a znalec ktory nam robil pred 3 rokmi znalecky ho urobil tak, ze roh domu bol na hranici pozemkov, cez banku to preslo aj ked nechapem ako mohla prejst cierna stavba, uver sme dostali a teraz sme volali ineho znalcu a ten povedal, ze to sa nebude dat urobit, tak ako predtym, ona si to na triko nevezme a kvoli ciernej stavbe sme museli davat aj zameriavat a tam to uz bolo uplne jasne..
ddankaa
20.08.14,18:07
a este som chcela, ze jedna bosorka ma trvali pobyt v cechach a druha matka a majitelka pozemku tam uz as i10rokov robi a domov chodi 2x do roka