jajagaja
20.08.14,13:11
Manžel je živnostníkom, pracoval pre jednu firmu, ktorá mu do teraz za odvedenú prácu nevyplatila peniaze. Faktúru, nie a nie vyplatiť.Je tomu už 4 mesiace a neustále telefonovanie, aby mu vyplatili peniaze ma už nebaví. Stále klamu, raz je to že už poslali , ale na zlý účet, potom zase že účtovníčka ma dovolenku a stále niečo. Už ma to prestáva baviť, ako sa máme brániť a čo máme robiť aby nám vyplatili peniaze?
KEJKA
20.08.14,11:27
jedine na súd
Dáša_
20.08.14,11:29
podať návrh na platobný rozkaz
jajagaja
20.08.14,11:38
to môžem aj sama, alebo mám zájsť za neakým právnikom aby mi ho spísal a podal na súd?
Dáša_
20.08.14,12:29
môžeš skúsiť aj sama, ak si trúfaš
Zita5
20.08.14,18:35
Ak sa rozhodnete pre súd , tak musíte mať preukazný doklad , že bola FA zaslaná (napr. Podací lístok ) , resp. niekto ju u odberateľa osobne prevzal .K faktúre treba nejaký súpis prác a prevzatie prác .....potom môžete pohľadávku vymáhať cestou súdu. Musíte mať ale dôkaz o fakturácii ,o odvedenej práci a jej prevzatí .Ak by súd vydal platobný príkaz a odberateľ by ani na základe toho neuhradil fa, tak môžete to postúpiť exe ......ešte stále budete mať peniaze v nedohľadne .....ale súdne poplatky budete musieť uhradiť , na to sa pripravte .Treba všetko dôkladne zvážiť .Držím Vám palce.

Doplnenie :
http://www.podnikajte.sk/pravo-a-legislativa/c/889/category/vymahanie-pohladavok/article/platobny-rozkaz-nesplatene-pohladavky.xhtml
Ad 3) Súdny poplatok je obecnou náležitosťou väčšiny návrhov smerovaných na súd. V prípade sporov o zaplatenie peňažnej čiastky je hodnota súdneho poplatku v súčasnosti 6% z hodnoty sporu (minimálne však 16,50 Eur, maximálne 16.596,50 Eur), nie však z hodnoty príslušenstva. Ak Vám preto odporca dlží 1.000 Eur na nesplatenej faktúre a ďalších 500 Eur na úrokoch, zaplatíte súdny poplatok vo výške 6 % z 1.000 Eur.
Indeed
21.08.14,08:28
Urychlene zarobit iné peniaze a tieto oželieť....
AmmiS
22.08.14,05:38
Ja by som navrhla najprv mimosúdne riešenie. Pokiaľ dlžník nereaguje ani na výzvu, je možnosť podať návrh na súd na vydanie platobného rozkazu.

V týchto (faktúrových) prípadoch, trovy konania neplatí navrhovateľ (komu dlžia), ale odporca, ktorý je zaviazaný súdom k zaplateniu svojho dlhu a tiež všetkých trov konania.
jajagaja
22.08.14,09:55
Ak takto oželiem jednu nevyplatenú faktúru, potom druhu....tak kam smerujem , pracovať a nič neinkasovať a svojmu dieťaťu poviem , choď sa napásť? To už v tomto štáte nieje žiadne spravodlivé právo na strane pracujúceho človeka?
jajagaja
22.08.14,09:57
dĺžník nepreberá žiadnu poštu, oslovila som ho už takýmito výzvami spísané laicky doma na pc /samozrejme bez právnika/ list sa mi vráti späť.
jajagaja
22.08.14,09:59
navyše , sme sa bavili s konateľom po telefóne a neustále ma klame, vraj už poslal ale na zlý účet....potom je na dovolenke, potom niečo ma účtovníčka....vodí ma za nos a robí si zo mńa iba posmech .
Zita5
22.08.14,10:05
To by sme chceli veľa ohľadom spravodlivosti.Ja mám prípad , kedy odberateľ neuhradil ani na základe platobného príkazu , exekúcii sa vyhýbal a už je na druhom svete , exekúcia stále ešte trvá a ja dnes uvažujem, že sa musím obrátiť na právnika čo s tým, aby ma exekútor nezaťažil nejako pálkou .Práve preto som Vám vyššie písala a len to čo vychádza z mojich osobných skúseností .Mne vymáha exekútor pohľadávku od roku 2006 , v roku 2010 povinný zomrel a už je rok 2014 , ešte stále to nie je ukončené .
misoft
22.08.14,10:10
Hele - už sa s nim ani nebav! Neposlal, tak neposlal - veď on pošle a veľmi rád, až mu príde lajstro s úradným štempľom a modrým pruhom.....