janka 211
20.08.14,13:24
Dobrý, prosím o radu: chcem zrušiť bývalému priateľovi trvalý pobyt v byte, kde som jediným vlastníkom ja. On je ale momentálne v anglicku. Môže mať nejaké problémy s návratom (opätovným vrátením do anglicka) keď bude mať vlastne neplatný OP po tom, ako to spravím? Nerobím to, aby som mu uškodila, mám na to iné dôvody, tak chcem len vedieť aké následky by to pre neho malo...

Ďakujem.
Ice dive
20.08.14,11:29
trvalý pobyt má len evidenčný charakter... t.j. ak mu ho zrušíš ty a on sa nikde neprihlási, tak bude mať trvalý pobyt na adrese miestneho úradu toho mesta, kde žil naposledy... t.j. v OP mu nebude platiť akurát tak ulica.... takže myslím, že by z toho nemal mať žiaden problém.... akurát možno nebude vedieť, o doporučených zásielkách keďže tieto budú chodiť na miestny úrad a nie jemu....
Katy a R
20.08.14,11:31
môže si nájsť v oznamoch na stránke obce
Mária27
20.08.14,15:19
Doporučené zásielky pošta doručuje podľa adresy, nie trvalého bydliska.
Ice dive
20.08.14,18:35
no ruku na srdce... myslím, že je malá pravdepodobnosť, že by zadávateľka oznamovala bývalému priateľovi zrušenie trvalého pobytu keď to chce spraviť bez jeho prítomnosti.... pochybujem, že niekto kto je v Anglicku pravidelne sleduje oznamy na stránkach obce.... a jasné, že pošta doručuje podľa toho čo je uvedené na obálke... ale ak si napr. súd, polícia, sociálna alebo zdravotná poisťovňa a pod zmyslí, že mu pošlú doporučenú obsielku tak ju budú posieľať na adresu podľa evidencie pobytu (ak sa to z poslednej známej adresy vráti ako nedoručené, a bude nutné ten papier doručiť...)... čo bude obec...