chudaska
20.04.06,09:08
Dobrý deň, len by som potrebovala poradiť. Firemny automobil bol predany do AAA v sume 180000,- oni ako bazar si uplatňujú DPH aj z kupy osobného automobilu. Nakoľko my sme si pri kupe auta neuplatňovali DPH,tak logicky mi vyplyva, že ani pri predaji automobilu nebudem účtovať DPH. Automobil bol už plne odpisany, čiže celu sumu 180000,- som účtovala na 641. A ešte sme zároveň kupili ojazdeny automobil od fyzickej osoby za 250000,- - tu auto zaradim a odpisujem. Budem mať len povinnosť nahlásiť úhradu v hotovosti na daňový úrad do 31.1.2007? Mám to takto správne? Prosím poraďte.
Ďakujem
renča1
20.04.06,07:30
Dobrý deň, len by som potrebovala poradiť. Firemny automobil bol predany do AAA v sume 180000,- oni ako bazar si uplatňujú DPH aj z kupy osobného automobilu. Nakoľko my sme si pri kupe auta neuplatňovali DPH,tak logicky mi vyplyva, že ani pri predaji automobilu nebudem účtovať DPH. Automobil bol už plne odpisany, čiže celu sumu 180000,- som účtovala na 641. A ešte sme zároveň kupili ojazdeny automobil od fyzickej osoby za 250000,- - tu auto zaradim a odpisujem. Budem mať len povinnosť nahlásiť úhradu v hotovosti na daňový úrad do 31.1.2007? Mám to takto správne? Prosím poraďte.
Ďakujem

Vy sa zaoberáte tiež nákupom a predajom os.automobil.? alebo ste bežná firma, ktorá si do majetku kúpy auto? Ak ste obyčajná firma, ktorá kupovala auto len na účely podnikania , tak predaj faktúrujete bez dph, neúčtuje sa o dph.
áno pri druhom aute vzniká do 31.1.2007 ohlasov.povinnosť na DÚ.
renča1
20.04.06,07:40
omylom založený ešte jeden krát príspevok sa vymaže:
- nastav sa na ten príspevok, ktorý chceš vymazať, klikni na UPrAV a oznať vymazať príspevok.
chudaska
20.04.06,09:02
Ano sme bežná sro-čka,ktorá kupovala auto len za účelom podnikania.Ďakujem za odpoveď, robím DPH a chcela som sa uistiť,že to mám dobre zaúčtované bez DPH.