szčo123
21.08.14,08:31
Dobrý deň,

neviete, čo by mohlo spôsobovať slabo tečúcu studenú vodu? Perlátorom to nie je, ten je vyčistený. Deje sa to len v kúpeľni - v umývadle aj v sprche. A tak, ako som spomenula, slabo tečie len studená voda.

Ďakujem za rady.
lujza.j
21.08.14,06:46
aj mňa by toto zaujímalo mám rovnaký problém....ja len v umývadle....ja si myslím, že to bude batériou...
pmajap
21.08.14,06:56
Mávam ten istý problém, ventil so studenou vodou pred batériou rozobrať a vyčistiť sitko( alebo v batérii). Už špekulujem nad tým, že tie sitká všetky odstránim, pritom v dome mám nové rozvody vody a celú prípojku z plastu a sitá vo vodomernej šachte pred vodomerom.
Chobot
21.08.14,07:04
V prvom rade treba zistiť, či je tlak v stúpačke - môže byť, že niekto hlavný prívodný ventil na tejto konkrétnej stupačky privrel, alebo zabudol úplne otvoriť, keď to bolo zatvorené.

Ak v stúpačne je tlak, tak problém môže byť:

1. v bytovom ventile - treba ho zatvoriť, odpojiť bytový rozvod, pripojiť nejakú hadicu a skúsiť, či je dobrý tlak odpustením trochu vody napr. do vane.

2. Je na prívode filter? Ak áno, môže byť zanesený.

3. môžu byť trubky zanesené vodným kameňom - ak sú staršie a tým majú menšiu priepustnosť.

4. pred batériou je ventil - je úplne otvorený?

5. súčasťou ventiu je filter - je vyčistený?

6. ak je všetko v poriadku, môže to byť batéria - treba ju vymeniť, vyčístiť alebo vymeniť kartušu (ak je to páková batéria).

7. Aj tak by som skúsil pustiť vodu bez perlátora.
pmajap
21.08.14,07:19
tiež som si myslela, že je zlá batéria, kúpila som novú, namontovali sme a robilo to to isté, bol zanesený filter vo ventile pred batériou
lujza.j
21.08.14,07:28
skúsim...len neviem či to nie je aj tým, že tam dole mám napojenú aj vodu na práčku...ale to by s tým nemalo mať nič...
lujza.j
21.08.14,17:16
no ja už viem čo mi to robilo....prívodový ventil k práčke....pokazil sa mi teraz kohútik na ňom-plastový praskol...tak otváram a zatváram vodu vidlicovým klúčom...a tým sa dá ventil zatvoriť viac.....studenú vodu mám už OK....