Džejn
20.04.06,09:27
Ma niekto skusenosti s recyklačným poplatkom?
Ako to zaúčtovať? Keďže sme distribútorská firma máme
povinnosť ju platiť i fakturovať. Ibaže my ju neplatime priamo do
recyklačného fondu ale výrobcovi tovaru.
Mám to zaútovať na 131 s tovarom alebo na 548? V došlej fa je to ako samostatná položka. Vo vyšlých fa to dávam na 602, pretože to fakturujeme ako službu - recykl.popl. Alebo to mam preúčtovať na 604 a prirátať k cene tovaru? V konečnom dôsledku keďže to bude i v N i vo V je to nula.
sway
20.04.06,07:37
Ma niekto skusenosti s recyklačným poplatkom?
Ako to zaúčtovať? Keďže sme distribútorská firma máme
povinnosť ju platiť i fakturovať. Ibaže my ju neplatime priamo do
recyklačného fondu ale výrobcovi tovaru.
Mám to zaútovať na 131 s tovarom alebo na 548? V došlej fa je to ako samostatná položka. Vo vyšlých fa to dávam na 602, pretože to fakturujeme ako službu - recykl.popl. Alebo to mam preúčtovať na 604 a prirátať k cene tovaru? V konečnom dôsledku keďže to bude i v N i vo V je to nula.

ja by som použila 548 a potom 602, ale to záleží od smernice akú používate na ocenenie tovaru.;)
chudaska
24.04.06,06:30
My to máme faktúrované priamo v cene tovaru (už z výroby - len je tam poznamka že v cene je napr. 10Sk rec. poplatok),takže ja to dávam priamo 131 a potom to pri predaji dávame priamo do ceny tovaru a na 604.
Džejn
25.04.06,04:29
Ďakujem za odpovede.
Aj ja by som si to tak predstavovala, že to pôjde k cene tovaru. Ibaže keď je to fakturované zvlášť ako samostatná položka a vo VFA ešte aj s charakterom služby tak to už nie som si istá. To by som sa asi skôr priklonila k Sway.:rolleyes: