Ammelinde
21.08.14,20:26
Dobrý deň, chcem sa spýtať, do konca mesiaca som stále študent a kým ním som, môžem už nastúpiť do zamestnania? Ak áno, s papierom o výstupe zo školy a aj s pracovnou zmluvou mám ísť na úrad? Ďakujem veľmi pekne.
Katy a R
21.08.14,18:31
aj študent môže normálne pracovať - ak samozrejme stíha :).
a na aký úrad chceš chodiť - keď budeš mať PP :confused:
misoft
21.08.14,18:35
Katy a R už napísala - a preto - na aký úrad by si chcel chodiť? Veď budeš makačenko, len budeš zamestnávateľovi musieť zahlásiť, ktorú zdrav. poisťovňu máš - ostatné už musí on urobiť (prihlásiť na SP a ZP a tam odvody poukazovať)
Ammelinde
21.08.14,18:44
ďakujem obom :) len sa pýtam preto, lebo mi povedali, že po konci augusta musím ísť na zdravotku nahlásiť že nebudem študent a potom ak chcem tak ísť na úrad práce, tak kvôli tomu sa pýtam, tak hovoríte, že nieje treba nikam teda chodiť?
kn-alka
21.08.14,18:51
prezradíme ti jedno tajomvstvo: na úrad práce sa chodí, ked nemáš prácu - tam by ti ju mali nájsť
Ale keďže ty už máš prácu, načo chceš chodiť na úrad práce?
Ammelinde
21.08.14,18:54
dobrá otázka :D:D ocitla som sa v tom prvýkrát, tak neviem také veci no, lebo mi povedali, že aby mi platili zdravotku, ale to ked bude platiť teda zamestnávateľ, tak je všetko ok :)
misoft
21.08.14,19:49
Ešte prezraď, ktorý fiškus ti to nabulikal.... alebo si mysleli, že niekto bude automaticky nezamestnaný?