Luky Coudyak Danko
21.08.14,22:05
Ahoj,
potreboval by som poradit v jednej veci.

Mam pracovnu zmluvu kym sa mi kolegyna nevrati z materskej dovolenky. Ona sa vracia 8.9. Sef mi zmluvu chce predlzit s tym, ze ma presuva na inu pobocku. Ale ja som si nasiel inu pracu, do ktorej by som mal nastupit 1.10. Mam este 10 dni dovolenky. Ako to s nou moze byt? Musia mi ju vyplatit, alebo si ju mozem este od 8.9 cerpat aj napriek tomu, ze mi skoncila zmluva? A aky je rozdiel medzi tym, ze mi ju vyplatia, alebo si ju vyberiem.
A este ma zaujima, ze aj ked mi sef zmluvu chce predlzit, mozem to odmietnut a tym sa pracovna zmluva rusi?

Dakujem za rady.
kvjetecko
22.08.14,04:24
predpokladam teda, ze mas uzatvorenu zmluvu na dobu urcitu pocas MD tej kolegyne - teda ak ona 08.09. nastupuje do prace, tebe sa pracovny pomer konci 07.09.- pokial nepodpises nejaku dohodu o zmene prac. podmienok o tom, ze sa predlzuje na neurcitu, resp inu dobu.
Nevycerpana dovolenka sa pri skonceni prac,. pomeru preplaca - otazka je ci mas narok na tych 10 dni, alebo nie - podla toho odkedy trva prac. pomer a ci si odpracoval 60 dni v kal. roku u tohto zamestnavatela -- chcem tym povedat, ze ci uz je to zalikvotizovana cast dovolenky alebo ti ju budu este upravovat.
Tweety
22.08.14,05:43
PP na dobu určitú sa skončí dňom, na ktorý bola uzatvorený. Teda ak sa vráti a nechceš, aby sa PZ predlžila, PP skončí nástupom ženy z RD. S dovolenkou je to tak, ak Ti zamestnáv. určí jej čerpanie ešte pred dátumom 8.9., budeš ju čerpať, ak nie, nevyčerpanú musí preplatiť pri skončení PP.
Luky Coudyak Danko
22.08.14,13:17
Tych 10 dni je uz vypocitana alikvotna ciastka. Do konca roka by som mal 15 dni.
Luky Coudyak Danko
22.08.14,13:19
Takze mi ju moze bud preplatit, alebo si ju budem cerpat. A aky je v tom rozdiel? Zaplatit mi musi aj ked budem na dovolenke, nie?
Tweety
22.08.14,13:20
Samozrejme, preplatiť čerpanie alebo nevyčerpanú musí. A aký je rozdiel? Ak budeš do konca pracovať, budeš mať mzdu aj preplatenie nevyčerpanej D, ak ju budeš čerpať, mzda bude len za odpracované a čerpaná D sa preplatí. Takže prvá možnosť je výhodnejšia.
Luky Coudyak Danko
22.08.14,13:32
Aha, uz rozumiem. No kedze ma nema kto zastupit, tak predpokladam, ze ma na dovolenku neposle. Aspon by nemusel. Dakujem pekne za vysvetlenie a poradenie.