Macka
20.04.06,09:57
Poprosím skúsených MRPákov o radu:
Robím daňové priznanie na DPH pre klienta, ktorý vystavil fa do ČR za služby oslobodené od dane podľa par. 15 ods.8 písm.i /elektronicky dodávané služby/. S akou daňovou skupinou mám nahrať tieto fa, a kde v daňovom sa mi majú zobraziť?Alebo mám len viesť o nich evidenciu podľa par. 70 zákona o DPH a do zdaniteľných obchodov/ čiže do r.1 a 3 ich nemám vôbec nahodiť. Zatiaľ ich nahadzujem ako dańovú skupinu 1, a zborazujú sa mi vr. 1 a 3, a potom v r.6 /bez možnosti odpočítania dane podľa par.28 až 41 zákona /čo nie je správne.Alebo ich mám dať s č. 9 neovplyvňujúce DPH. Poraťe prosím. Veľmi to súri.
Ďakujem
Macka
20.04.06,11:36
Neporadí mi niekto,naozaj to súri. 25 apríla je tu o chvíľu.
Prosíííííííím
lenkak
20.04.06,15:56
"ktorý vystavil fa do ČR za služby oslobodené od dane" - služby sa ale neuvádzajú na DP - DPH. Ja robím síce s verziou Win, ale z tvojho textu by som dala č. 9 neovplyvňujúce DPH.
nika.sum
20.04.06,16:31
"ktorý vystavil fa do ČR za služby oslobodené od dane" - služby sa ale neuvádzajú na DP - DPH. Ja robím síce s verziou Win, ale z tvojho textu by som dala č. 9 neovplyvňujúce DPH.
Tiez robim vo win.Ja to davam tiez do 19 ako neovplyvnujuce DPH. Dufam, ze je to spravne robila som to tak uz aj minuly rok. Ina skupina sa na to nehodi.
Macka
21.04.06,07:24
Ďakujem za odpovede,
pomohli ste mi.