halalihalala
22.08.14,10:08
Dobrý deň,


Viete mi niekto povedať, aká je výška sankcie/pokuty za oneskorené oznámenie o schválení účtovnej závierky?
Nikde som to nenašla :(
Ďakujem za pomoc.
Jarka 1
22.08.14,08:19
Na základe osobných informácii priamo z daňového úradu môžem uviesť nasledovné:
DÚ túto poštu, alebo elektronickú komunikáciu ani neotvára. Vôbec s ňou nijako nemanipuluje a priamo si to preberá obchodný register. Oni s tým nič nemajú, takže oni za to ani pokuty nevyrubujú. Jedine ak by to urobil register.

ÚZ sa teraz už podáva samostatne /výkazy/ a samostatne DP. To preto, že DÚ si sťahuje iba DP. Dokonca ani s výkazmi nijako nemanipulujú a priamo si ich preberá register. Predpokladám, že ak potom neskôr idú na daňovú kontrolu , tak si výkazy, ÚZ pre kontrolovaný subjekt vytiahnu z registra. Ak nekontrolujú, tak sa o to nezaujímajú.
avalik
22.08.14,09:00
Zákon o účtovníctve

§ 38

(1) Správneho deliktu sa dopustí účtovná jednotka, ak

c) neuložila dokumenty a oznámenie podľa § 23a a 23b a nezverejnila dokumenty podľa § 23d,

(2) Daňový úrad uloží pokutu za správny delikt
b) podľa odseku 1 písm. b) až g) do 2 % z celkovej sumy majetku vykázanej

1. v súvahe zostavenej za kontrolované účtovné obdobie v ocenení upravenom o položky podľa § 26 ods. 3; najviac však 1 000 000 eur,

2. vo výkaze o majetku a záväzkoch zostavenom za kontrolované účtovné obdobie; najviac 1 000 000 eur,
Jarka 1
22.08.14,09:53
Nuž, keď začnú aj podľa tohto vyrubovať pokuty, možno sa niektorí klienti poučia... že dátumy treba hlásiť účtovníčke ihneď, ako ich žiada a nie ťažko horko na desiate upozornenie.
Centrum
22.08.14,11:29
A ako je to v prípade , že podané bolo oznámenie o schválení v listinnej forme ( neplatca DPH ) mám ho orazené z DU, ale na OR sa doteraz ešte táto listina neobjavila, teda ÚZ je uložená len ako zostavená. Z toho čo uvádza Jarka 1 je otázne, či sa dostane do OR aj takéto oznámenie-, keďže nie je podané elektronicky. Nemáte obdobnú skúsenosť - neplátcovia DPH ?
Jarka 1
22.08.14,12:05
Z toho, čo mi povedala vedúca pracovníčka vychádza, že aj to hlásenie v listinnej forme odovzdávajú obchodnému registru. Vyslovene mi povedala, že z týchto vecí sa zaoberajú iba DP. Veci, ktoré patria do registra vôbec ani neotvárajú, ani neriešia v žiadnej forme. Len to určite v registri nespracujú hneď. Však majú celý rok čas. Robotu si treba asi šetriť.
Centrum
22.08.14,14:14
No asi tzo bude tak, len ma to znepokojuje. Vďaka za info.
halalihalala
24.08.14,06:48
dakujem za odpoved, ale myslim si, ze to by bola skutocne prehnana az priam neeticka pokuta za blbost ktora nema na nic zasadneho vplyv z pohladu statu!
avalik
24.08.14,07:51
od štátu nečakaj etiku ... zásadný vplyv to má - vyšší príjem štátu ;)
domeva
10.12.14,11:54
Dobrý deň, ja som rovnako neplatca DPH, Oznámenie o schválení (bez schválených výkazov) som posielala na DÚ poštou v riadnom termíne (20.6.)a doteraz nie je moja UZ na Registri UZ označená ako schválená. Asi pred dvoma mesiacmi som volala na DÚ kde mi povedali, že po obdržaní Oznámenia o schválení budú oni označovať na výkazoch "schválená" a deň schválenia a budú ich nanovo skenovať. No však do dnešného dňa žiadna zmena.