hanusvas
22.08.14,14:16
Nestretol sa niekto s podobnym problemom?
Stavebny urad vydal povolenie na stavbu na susednom pozemku vo vzd. 2m od hranice mojim. Na protilahlej strane mojho pozemku (opacny koniec ulicnej strany pozemku) hrozi tiez stavba vo vzdialenosti 2m od hranice s mojim pozemkom. Tym padom ja budem musiet s mojim buducim domom dodrzat odstupy 5 m od oboch stran pozemku, co sposobi ze ulicna sirka mojho domu nebude moct byt sirsia ako 9 m, co je nestandardne uzka, problemova stavba. Ziaden z domov na ulici nie je v postaveni ze by musel drzat vzdialenost od oboch stran pozemku po 5m. To im umoznilo postavit domy s ulicnymi sirkami 13-15 metrov (vsetky sirky pozemkov su porovnatelne), iba nebudem moct prekrocit ulicnu sirku domu 9 m, cim som bol jednoznacne poskodeny vo svojich pravach. Otazka znie. Mal stavebny urad pravo vydat spominane povolenie na stavbu na susednom pozemku iba 2 m od hranice ak nevie nijako zarucit aby buduca stavba na protilahlom susednom pozemku nebola tiez vo vzd. 2 m, cim moja stavba bude musiet drzat odstup po 5 m z oboch stran (predpokladam, ze ja budem stavat az treti v poradi)? Dakujem vopred komukolvek za akukolvek skusenost s podobnym problemom.
Gabi03
22.08.14,12:55
no podla mna urad nerobil nic protizakonne... ty si uz podal ziadost o stavebne povolenie? alebo stavebny urad ma mat carovnu gulu, kde by videl, ze na tvojom pozemku bude niekto raz stavat?... je to obmedzujuce pre teba, ale nie nezakonne
pepa78
22.08.14,15:00
prečo myslíš, že ty budeš musieť ísť s domom na 5m od hranice?
wirgi
22.08.14,15:43
myslím, že minimálny odstup - vzdialenosť dom od domu je 6 m, tak keď sused je 2m od hranice pozemku, Ty by si musel mať vzdialenosť 4 m od hranice pozemku , aby sa dodržalo tých 6 m
pepa78
22.08.14,16:37
minimalna vzialenost protilahlich stien je 7m len vtedy ak su v stene okna...v stiesnenych pomeroch moze byt vzdialenost 4m medzi domami, ale tam sa uz nesmu davat okna obytnych miestnosti, takze si myslim, ze ak sused tam ma len okno od spajzy,wc alebo kuchyne tak urcite budes moct za dodrzania tychto podmienok tiez stavat 2m od hranice
hanusvas
28.08.14,13:29
lebo budem mat tym smerom okna obytnej miestnosti. A kedze vzd. 2 stavien nesmie byt mensia ako 7m, a on je 2 m, tak z toho vyplyva, ze ja budem musiet ist 5m
hanusvas
28.08.14,13:34
Ma tam mat okna z chodby. Al, kedze ja mam mat tym smerom okna z izieb, myslis ze chcem z okien cumiet do 4m vzdialeneho muru? Tym 7 metrov ma i svoj ergonomicky zmysel...A za druhe, ak tam ma dnes okna z chodby, za 2 oky moze urobit rekonstrukciu a dorobit okna obytnej miestnosti. A budem v kybli...
hanusvas
10.02.15,10:32
Podla mna toto je absolutne scestne uvazovanie.. Ja tam buem stavat asai v horizonte 5 rokov. Vies ze stavebne povolenie s odkladom na 5 rokov sa nevydava. Aj Uzemko ma platnost asi iba 2 roky. A teda rozhodujuce pri rozhodovani uradu by malo byt ci lezi pozemok v pasme "urecene k zastavbe" podla Uzemneho planu. to lezi. AQ ten pojem - obmedzujuce - si pouzila iba preto, aby si maskovala to co v skutocnosti rozhodnutie uradu sposobilo - poskodilo moj majetok.