fipina
20.04.06,10:10
Po prvýkrát som podávala daň. priznanie "B" a mám povinnosť podať do poisťovní aj výpis z daň. priznania. Nemám s tým skúsenosi a preto by som Vás chcela poprosiť o radu, či si to mám vypísať sama, či to nejako overuje daňový úrad pečiatkou alebo nie ? V prípade, že mám príjem zo sprostredkovania,ktoré nie je živnosťou, mám začiarknuť aj účtovanie v sústave ?
Melnick
20.04.06,08:29
Po prvýkrát som podávala daň. priznanie "B" a mám povinnosť podať do poisťovní aj výpis z daň. priznania. Nemám s tým skúsenosi a preto by som Vás chcela poprosiť o radu, či si to mám vypísať sama, či to nejako overuje daňový úrad pečiatkou alebo nie ? V prípade, že mám príjem zo sprostredkovania,ktoré nie je živnosťou, mám začiarknuť aj účtovanie v sústave ?

Vypisuješ sama.

DÚ neoveruje - je to Tvoje vyhlásenie,kde podpisom potvrdíš,
že uvedené údaje sú pravdivé.

Príjmy rozčleň a do r.8 uveď príjmy zo sprostredkovania -kvoli
odvodovej povinnosti / zober si so sebou zmluvu,kde je uvedený
§, podľa ktorého vykonávaš sprostredkovanie-niekde ju vyžadujú./

Označ v akej sústave si účtovala
otázka
20.04.06,08:38
A urob si kópiu, ktorú si dáš potvrdiť od SP a založ si ju.
fipina
20.04.06,09:02
Na tlačive je riadok 08 - príjmy z činnosti sprostredkovateľov, ktoré nie sú živnosťou - nemá to byť tento riadok ? (v DP som príjem vpísala práve tu).
Melnick
20.04.06,09:18
Na tlačive je riadok 08 - príjmy z činnosti sprostredkovateľov, ktoré nie sú živnosťou - nemá to byť tento riadok ? (v DP som príjem vpísala práve tu).

Práca chvatná ,málo platná. Opravila som sa v predchádzajúcom príspevku:)