jezurka47
22.08.14,20:47
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom vyčerpania si dovolenky. Pracujem v školstve ako učiteľka v MŠ. K dnešnému dňu mám nevyčerpaných 91 dní dovolenky a po materskej sa neplánujem vrátiť na pôvodné miesto, aj keď mám zmluvu na dobu neurčitú. Vo februári 2015 by som mala nastúpiť opäť na druhú materskú dovolenku. Môžem si teda vyčerpať terajšiu dovolenku, kým nastúpim na materskú? Ďakujem veľmi pekne
ivka70
22.08.14,19:17
Počas RD nie. Musela by si sa vrátiť do prace, zamestnávatel by ta riadne prihlásil do poisťovni a s jeho súhlasom by si čerpadla dovolenku. Počas dovolenky môžeš poberať rodičovský príspevok.
Mesiac pred jej ukončením požiadas opäť o RD alebo MD

Ale 91 dni dovolenky je veľa aj na školstvo. To je po 1 MD? Ako si došla k takému číslu?
jezurka47
22.08.14,19:27
toľko som mala napísané na výplatnej páske, ktorú mi dala riaditeľka.
ivka70
22.08.14,19:34
Neviem, ale dovolenku treba prepočítať, krátenie kvôli RD. PN. Počíta sa to presne podľa dni, kedy si bola na MD, PN, RD v jednotlivých rokoch a koľko si čerpala v roku nástupu na MD. Každopádne to vyzerá, ze tam máš len cely zákonný nárok, bez krátenia. Treba to prepočítať, aby si nepočítala s niečim, na čo nárok nemáš .
jezurka47
22.08.14,19:37
Ďakujem veľmi pekne, budem sa tam musieť ísť opýtať