zuzana191080
23.08.14,14:59
Mám prerušenú SHR, poberám rodičovský príspevok, na obci mi bolo vydané povolenie pre predaj poľnohospodárskych prebytkov, ktoré sa netýka SHR, potrebujem v takomto prípade ERP pri predaji na jarmoku? Ďakujem
sosak
23.08.14,13:11
Výpestky sú tvoje, dopestované na tvojej pôde, máš od obci povolenie na predaj poľnohospodárskych prebytkov, ERP nepotrebuješ.Prilepím ešte link,kde je to zrejmé.
http://www.sbagency.sk/predaj-zeleniny-z-vlastnej-pestovatelskej-cinnosti#.U_ih16OWnf0
zuzana191080
24.08.14,05:20
Musím kupujúcemu dať nejaký doklad o kúpe? Pretože vlani odo mňa žiadali aby som každému jednému vypisovala PPD. Čo je podľa mňa blbosť pretože keď sa pozrieš na trhy tak tam mi nikto nič nedá.
sosak
24.08.14,09:24
§ 16

(1) Predávajúci je povinný vydať spotrebiteľovi doklad o kúpe výrobku alebo o poskytnutí služby, v ktorom je uvedené

a) obchodné meno a sídlo predávajúceho, prípadne miesto podnikania fyzickej osoby,

b) adresa prevádzkarne,

c) dátum predaja,

d) názov a množstvo výrobku alebo druh služby,

e) cena jednotlivého výrobku alebo služby a celková cena, ktorú spotrebiteľ zaplatil.

(2) Pri predaji výrobku s následnou dodávkou musí doklad obsahovať miesto určenia, dátum a čas dodávky.

(3) Pri predaji použitého výrobku alebo upravovaného výrobku, výrobku s vadou alebo výrobku, ktorého úžitkové vlastnosti sú inak obmedzené, musia byť tieto skutočnosti v doklade zreteľne vyznačené.

(4) Povinnosť podľa odseku 1 sa nevzťahuje na predávajúceho, ktorý predáva spotrebiteľovi rastlinné a živočíšne výrobky z vlastnej drobnej pestovateľskej alebo chovateľskej činnosti alebo lesné plodiny, ak osobitný predpis neustanovuje inak.21)

Pre teba platí odsek 4.
zuzana191080
24.08.14,16:16
Ďakujem a v prípade že by som takto predávala ako SHR musela by som mať pokladňu? Predávala by som z vlastnej drobnej pestovateľskej činnosti - burčiak.
sosak
24.08.14,16:44
Ako SHR musíš mať pokladňu.