BRK
20.04.06,10:57
Dobrý den, poprosim vas o radu. Sme s.r.o. a zamestnankyna dala k 30.4. vypoved a idem jej vyplnit potvrdenie o zapocte rokov. Mam k dispozicii jej predchadzjuci zapocet k 15.7.2003, od tohto datumu do 22.9.2003 bola nezamestnana a evidovana na Urade prace. Mozem jej dni od 15.7.-22.9.2003 zapocitavat do zapoctu rokov? Podla mojho nazoru nie.
Od 22.9.2003 pracovala u nas vo firme.
Viete mi poradit? Dakujem pekne.
Katarina
Chobot
20.04.06,08:58
Dobrý den, poprosim vas o radu. Sme s.r.o. a zamestnankyna dala k 30.4. vypoved a idem jej vyplnit potvrdenie o zapocte rokov. Mam k dispozicii jej predchadzjuci zapocet k 15.7.2003, od tohto datumu do 22.9.2003 bola nezamestnana a evidovana na Urade prace. Mozem jej dni od 15.7.-22.9.2003 zapocitavat do zapoctu rokov? Podla mojho nazoru nie.
Od 22.9.2003 pracovala u nas vo firme.
Viete mi poradit? Dakujem pekne.
Katarina

Ale áno, do odpracovaných rokov sa počíta aj obdobie, kedy bol poistenec evidovaný na úrade práce.

Ešte doplním, že je to v súlade s § 103 ods. 5 ZP:

(5) Do času trvania pracovného pomeru sa započítava, ak spadá do doby po 18. roku veku, čas
...
i) po ktorý bol zamestnanec vedený v evidencii nezamestnaných ako evidovaný nezamestnaný alebo poberal invalidný dôchodok,
BRK
20.04.06,09:02
Vdaka za rychlu odpoved a za vsetky info.
Eva Farkasová
21.05.06,15:33
Nie som si istá, preto prosím o radu.
Započítava sa do odpracovaných rokov štúdium na VŠ? Teda je to automaticky po 18 r. alebo až po skončení VŠ? Ďakujem.
liba2
21.05.06,16:32
Nie som si istá, preto prosím o radu.
Započítava sa do odpracovaných rokov štúdium na VŠ? Teda je to automaticky po 18 r. alebo až po skončení VŠ? Ďakujem.
Ja uznávam, teda započítavam roky štúdia na VŠ priebežne, ak mám doklad o návšteve školy.
-------------------------------------------
Doplnené dodatočne:
Neberte si zo mňa príklad, nie je to správny postup, štúdium musí byť ukončené - viď zákonník práce. Vďaka za upozornenie.
Ingrid G.
22.05.06,05:23
Nie som si istá, preto prosím o radu.
Započítava sa do odpracovaných rokov štúdium na VŠ? Teda je to automaticky po 18 r. alebo až po skončení VŠ? Ďakujem.

Do zápočtu sa započítava každé ukončené štúdium po 18-tom roku veku.
Chobot
22.05.06,06:54
Do zápočtu sa započítava každé ukončené štúdium po 18-tom roku veku.

Doplním, že je to v ZP § 103 ods. 5:


(5) Do času trvania pracovného pomeru sa započítava, ak spadá do doby po 18. roku veku, čas

a) ...
c) úspešne skončeného štúdia,
d) ...
h) prípravy na povolanie vykonávanej podľa osobitných predpisov,
Osobitnými predpismi sa myslí napr. zákon o službách zamestnanosti č. 5/2004.
Eva Farkasová
22.05.06,16:37
Ďakujem Vám všetkým a prajem krásny zbytok dňa.
liba2
23.05.06,02:52
Ja tiež ďakujem za upozornenie na nesprávny postup. Už som opravila aj svoj príspevok.
korduľa
14.07.06,06:28
ahojte, chcela by som poradit, nie som si ista, ci som postupovala spravne.
zamestnankyna nastupila 01,06,2006 ale skoncila pp 2306 2006, kedze bola sikovna tak od 22,06, bola na PN, ja som jej poslala zapoctovy list ze odpracovala 23 dni, s tym, ze pnku som jej oznacila od 22 -23, prave mi volala, ze to nie je spravne, lebo jej koncila pn-ka 03,07, a ze na zapoctovom liste ma byt uvedene pn-ka od 22,06- 03,07 - je to spravne, ked skoncila PP 23,06, a podpisala to 21,06,? dakujem
Tweety
14.07.06,06:32
ahojte, chcela by som poradit, nie som si ista, ci som postupovala spravne.
zamestnankyna nastupila 01,06,2006 ale skoncila pp 2306 2006, kedze bola sikovna tak od 22,06, bola na PN, ja som jej poslala zapoctovy list ze odpracovala 23 dni, s tym, ze pnku som jej oznacila od 22 -23, prave mi volala, ze to nie je spravne, lebo jej koncila pn-ka 03,07, a ze na zapoctovom liste ma byt uvedene pn-ka od 22,06- 03,07 - je to spravne, ked skoncila PP 23,06, a podpisala to 21,06,? dakujem Urobila si to správne, pretože od 24.6 už nebola zamestnankyňou firmy . U vás skončila PP a zároveň ajPN 23.6.06.
Ela222
14.07.06,09:53
Mám tiež taký problém. Zamestnanec je pn, dnes mu končí zmluva do dobu určitú. Do zápočtu mu dám, že bol pn od 15.06.2006 do dnes 14.07.2006, aj keď on vlastne ďalej PN? Správne som to pochopila?
Tweety
14.07.06,09:55
Mám tiež taký problém. Zamestnanec je pn, dnes mu končí zmluva do dobu určitú. Do zápočtu mu dám, že bol pn od 15.06.2006 do dnes 14.07.2006, aj keď on vlastne ďalej PN? Správne som to pochopila?
Správne, správne.:)
jankasm
14.07.06,09:55
Mám tiež taký problém. Zamestnanec je pn, dnes mu končí zmluva do dobu určitú. Do zápočtu mu dám, že bol pn od 15.06.2006 do dnes 14.07.2006, aj keď on vlastne ďalej PN? Správne som to pochopila?

Áno, pochopila si to správne.
Keďže u Vás 14.7.2006 končí pracovný pomer nemôžeš mu predsa započítať dni, kedy už nebude vašim zamestnancom.
Ela222
14.07.06,10:12
Ďakujem, som ešte len začiatočník.
korduľa
14.07.06,10:13
je to take zavadzajuce- ja som volala na socialku koli tej nasej babe a ta pani tiez nevedela s urcitostou povedat ako to ma byt, lebo vraj teoreticky uz zamestnanec nie je, ale zase , ze pn-ka sa nema delit. tak neviem
Tweety
14.07.06,10:16
je to take zavadzajuce- ja som volala na socialku koli tej nasej babe a ta pani tiez nevedela s urcitostou povedat ako to ma byt, lebo vraj teoreticky uz zamestnanec nie je, ale zase , ze pn-ka sa nema delit. tak neviem Ale faktom je, že už nie je zamestnancom spoločnosti, ktorá vypracováva ten zápočet.:cool:
abel
14.07.06,19:14
Myslím, že sa úplne zbytočne trápiš. Vašim zamestnancom bola jednoznačne do 23. 6. a v zápočtovom liste sa píše:
... spadajúcich do obdobia jedného roku pred skončením zamestnania.
ucetni_fantozzi
26.07.06,10:36
ahoj, chcel by som k tejto teme pridat este jednu otazku: vela zamestnancov, pracujucich v nasej firme ma problem dolozit mi kompletny zapocet (t.j. zahrnajuci vsetky obdobia od zaciatku ich pracovnej cinnosti), preto sa nemozem spolahnut, ze na tom poslednom predlozenom je zapocitana celkova doba jeho zamestnania - a ak by som k tomuto udaju pridal este udaj o odpracovanom case u nas, asi by vznikol zbytocny chaos.

otazka: mozem vyhotovovat zapocet, v ktorom uvediem, ze potvrdenie o odpracovanych rokoch sa vydava len za nasu spolocnost a pripadne doby zamestnania u inych zamestnavatelov nezohladnujem? dany clovek nech so potom da vsetky zapocty dokopy a tak preukaze celkovu dobu zamestnania.
jankasm
26.07.06,10:39
ahoj, chcel by som k tejto teme pridat este jednu otazku: vela zamestnancov, pracujucich v nasej firme ma problem dolozit mi kompletny zapocet (t.j. zahrnajuci vsetky obdobia od zaciatku ich pracovnej cinnosti), preto sa nemozem spolahnut, ze na tom poslednom predlozenom je zapocitana celkova doba jeho zamestnania - a ak by som k tomuto udaju pridal este udaj o odpracovanom case u nas, asi by vznikol zbytocny chaos.

otazka: mozem vyhotovovat zapocet, v ktorom uvediem, ze potvrdenie o odpracovanych rokoch sa vydava len za nasu spolocnost a pripadne doby zamestnania u inych zamestnavatelov nezohladnujem? dany clovek nech so potom da vsetky zapocty dokopy a tak preukaze celkovu dobu zamestnania.

Samozrejme, robí sa to tak bežne. Sem tam sa stane, že zamestnanec nie je schopný doniesť zápočet od predchádzajúceho zamestnávateľa, tak mu urobím len za obdobie, kedy bol zamestnaný u nás a ostatné je na ňom, ty máš svoju povinnosť splnenú. ;)
Paula
26.07.06,10:57
Samozrejme, robí sa to tak bežne. Sem tam sa stane, že zamestnanec nie je schopný doniesť zápočet od predchádzajúceho zamestnávateľa, tak mu urobím len za obdobie, kedy bol zamestnaný u nás a ostatné je na ňom, ty máš svoju povinnosť splnenú. ;)

Súhlasím a dopĺňam: Takto beriem zodpovednosť iba za "svojho" zamestnávateľa. Kde mám istotu, že predchádzajúci zamestnávatelia vystavili zápočet správne, resp. pravdivo?:)
Ninna
05.09.06,13:07
Mám tiež taký problém. Zamestnanec je pn, dnes mu končí zmluva do dobu určitú. Do zápočtu mu dám, že bol pn od 15.06.2006 do dnes 14.07.2006, aj keď on vlastne ďalej PN? Správne som to pochopila?
Prosím Vás, pokiaľ je zamestnanec PN počas trvania prac.pomeru vyznačuje sa na zápoćtovom liste celá doba PN bez vymedzenia tých 10 dní ktoré platí zamestnávateľ a ostatných ktoré platí sociálka. Teda ak bol zamestnanec PN od 18.2.2006 do 22.8.2006 a 31.8.2006 mu končí zmluva vyznačia sa všetky dni PN?
abel
05.09.06,13:27
Áno, uvedieš pracovný pomer od nástupu až po posledný deň trvania pracovného pomeru. Dobu práceneschopnosti mu uvádzaš len v tej kolónke pre PN a píše sa tam od prvého dňa, ako je začiatok PN, až do dňa ukončenia dočasnej PN, bez ohľadu na to, či mu bola poskytovaná náhrada mzdy za prvých 10 dní alebo nemocenské dávky od SP. Dobu PN ešte uvádzaš v kalendárnych dňoch - v tvojom prípade by to malo byť 186 dní. Nezabudni mu aj krátiť nárok na dovolenku - za prvých 100 dní o 1/12 a za každých ďalších 22 dní o 1/12, čiže celkom o jednu tretinu.
Ninna
05.09.06,13:38
Ďakujem za odpoveď nedarí sa mi pridať bod.
Ninna
05.09.06,13:56
Ešte jedna technická otázka prećo z obdobia jedného roka do zadu od ukončenia prac.pomeru? Napr. Keď prac.pomer končil 30.11.2005 a zamestnanec bol PN od 3.11.2004 do 30.4.2005 mám vyznačiť iba dobu od 30.11.2004??
nika.sum
07.09.06,04:41
Ale áno, do odpracovaných rokov sa počíta aj obdobie, kedy bol poistenec evidovaný na úrade práce.

Ešte doplním, že je to v súlade s § 103 ods. 5 ZP:

(5) Do času trvania pracovného pomeru sa započítava, ak spadá do doby po 18. roku veku, čas
...
i) po ktorý bol zamestnanec vedený v evidencii nezamestnaných ako evidovaný nezamestnaný alebo poberal invalidný dôchodok,

ahojte.
Potrebujem radu Vas sikulkov lebo na uradoch sa spravnu odpoved nedozviem a ked sa mam ist dohadovat musim to vediet presne.
Mama bola v r. 2002 vedena na urade prace a do 09/2002 aj poberala podporu, od oktobra do 15.12.2002 bola vedena na urade prace bez poberania podpory a samozrejme s kazdotyzdnovymi navstevami uradu, od 16.12.02 sa zamestnala.
Bola na Socialnej poistovni, aby si dala do poriadku papiere ak by sa rozhodla ist do dochodku a tam zistila, ze tie mesiace ked bola evidovana ale bez podpory, jej nezapocitali a na Socialke a aj na Urade prace (neviem ako sa to teraz vola) jej tvrdia, ze od r. 2001 sa zapocitava do dochodku evidencia na UP len ked pobera podporu a dokonca od r. 2004 sa vraj uz vobec nezapocitava evidencia na UP do dochodku. Potom preco ju buzerovali kazdy tyzden aby tam chodila... Vie niekto ako to vlastne je? Dakujem
nika.sum
07.09.06,06:28
Nevie mi nikto poradit, prosim skuste sa pozriet prisp. 26
Chobot
07.09.06,08:36
ahojte.
Potrebujem radu Vas sikulkov lebo na uradoch sa spravnu odpoved nedozviem a ked sa mam ist dohadovat musim to vediet presne.
Mama bola v r. 2002 vedena na urade prace a do 09/2002 aj poberala podporu, od oktobra do 15.12.2002 bola vedena na urade prace bez poberania podpory a samozrejme s kazdotyzdnovymi navstevami uradu, od 16.12.02 sa zamestnala.
Bola na Socialnej poistovni, aby si dala do poriadku papiere ak by sa rozhodla ist do dochodku a tam zistila, ze tie mesiace ked bola evidovana ale bez podpory, jej nezapocitali a na Socialke a aj na Urade prace (neviem ako sa to teraz vola) jej tvrdia, ze od r. 2001 sa zapocitava do dochodku evidencia na UP len ked pobera podporu a dokonca od r. 2004 sa vraj uz vobec nezapocitava evidencia na UP do dochodku. Potom preco ju buzerovali kazdy tyzden aby tam chodila... Vie niekto ako to vlastne je? Dakujem

Dal som si tú námahu a vyhľadal som staré znenia zákonov. Bol som prekvapený, že na tých úradoch majú pravdu. Podľa zákona 100/1988 platného do 31.12.2000 platilo nasledovné:

§ 9
Náhradné doby

(1) Ak zamestnanie trvalo aspoň rok započítavajú sa doňho tieto náhradné doby:

a) doba služby v československých ozbrojených silách, pokiaľ sa táto doba už nehodnotí ako služba vojaka z povolania,
b) doba inej vojenskej služby,
c) doba odbojovej činnosti včítane väznenia (internácie) z politických, národnostných alebo rasových dôvodov v čase neslobody, 2)
d) doba nezamestnanosti,
e)...

Od 1.1.2001 platilo toto:
§ 9
Náhradné doby


(1) Ak zamestnanie trvalo aspoň rok započítavajú sa doňho tieto náhradné doby:

a) doba služby v československých ozbrojených silách, pokiaľ sa táto doba už nehodnotí ako služba vojaka z povolania,
b) doba inej vojenskej služby,
c) doba odbojovej činnosti včítane väznenia (internácie) z politických, národnostných alebo rasových dôvodov v čase neslobody, 2)
d) doba, po ktorú sa evidovanému nezamestnanému vyplácala podpora v nezamestnanosti podľa osobitného predpisu, 2a)
e)...

Od 1. 1. 2004 zákon 461/2003 zrušil zákon 100/1988 a tento už o odpracovaných rokoch nepojednáva. Podľa starého zákona mal niekto nárok na dôchodok, ak bol zamestnaný 25 rokov a dosiahol dôchodkový vek. Podľa nového zákona sa už na nárok na dôchodok nepoužíva doba odpracovaných rokov, ale doba dôchodkového poistenia: (§ 65 ods.(1) - Poistenec má nárok na starobný dôchodok, ak bol dôchodkovo poistený najmenej 10 rokov a dovŕšil dôchodkový vek.)

A pretože počas nezamestnanosti štát neplatí dôchodkové poistenie, táto doba sa teda nezapočítava do obdobia dôchodkového poistenia (štát platí poistné (§128 ods. 5) za osoby osoby uvedené v § 15 ods. 1 písm. c) až e), medzi ktoré nezamestnané osoby (či už evidované alebo nie) nepatria.)

Avšak obdobia nezamestnanosti do 1.1.2004 sa do dôchodkového poistenia započítavajú: (§ 255 ods.(1) Za obdobie dôchodkového poistenia sa považuje aj zamestnanie a náhradná doba získané pred 1. januárom 2004 podľa predpisov účinných pred 1. januárom 2004, ak tento zákon neustanovuje inak. ..)

Takže ak Tvoja mama bola nezamestnaná v roku 2002, vzťahuje sa na toto obdobie pôvodný zákon 100/1988, jeho znenie platné od 1.1.2001, podľa ktorého sa do doby započítava skutočne len obdobie, kedy poberala dávku v nezamestnanosti a túto by mali na soc. poisťovni aj evidovať ako obdobie dôchodkového poistenia. Na druhej strane to aj tak nie je až tak podstatné, že jej neevidujú dobu, kedy dávku nepoberala, pretože predpokladám, že podmienku 10 rokov dôchodkového poistenia aj tak splní.

Potom však tiež musím upresniť môj pôvodný príspevok č. 2, ktorý sa opieral o ustanovenie zákonníka práce, kde sa do odpracovanej doby započítava obdobie nezamestnanosti, počas ktorej je uchádzač evidovaný na ÚP, avšak na iné účely než dôchodkové zabezpečenie - napr. to môže byť na určenie nároku dovolenky za kalendárny rok - či 20 alebo 25 dní. Neplatí to však pre dôchodkové zabezpečenie. Pre uvedený prípad v príspevku č. 1 teda platí to isté, ako v Tvojom prípade.

A prečo musela chodiť na ÚP aj keď nepoberala podporu? Lebo keby nechodila, tak by ju vyradili z evidencie a musela by si niektoré iné poistenia platiť sama, ktoré počas nezamestnanosti za ňu platil štát, napr. zdravotné poistenie.
nika.sum
08.09.06,06:08
Velmi pekne dakujem a posielam bodik
Topas
27.09.06,08:06
Poprosím o pomoc. Zamestnanec nastúpil do PP 07.03.1994. Pri nástupe predložil zápočet z predchádzajúceho zamestnania - zamestnanie trvalo od 01.03.1993 do 31.12.2003. Zamestnávateľ bola česká firma. Do ZL napočítala dobu predchádzajúcich zamestnaní. Môžem dobu zamestnania v českej firme započítať do ZL, ktorý vystavujem pri ukončení PP?
azuz
27.09.06,08:08
Áno.
K dobe, ktorá je uvedená na poslednom zápočtovom liste len dopočítaš dobu odpracovanú vo vašej firme.
Paula
27.09.06,08:08
Poprosím o pomoc. Zamestnanec nastúpil do PP 07.03.1994. Pri nástupe predložil zápočet z predchádzajúceho zamestnania - zamestnanie trvalo od 01.03.1993 do 31.12.2003. Zamestnávateľ bola česká firma. Do ZL napočítala dobu predchádzajúcich zamestnaní. Môžem dobu zamestnania v českej firme započítať do ZL, ktorý vystavujem pri ukončení PP?

Takýto zápočet by bol opäť nekompletný. Vystavila by som iba zápočet za obdobie, v ktorom pracoval u vás.
jankasm
27.09.06,08:13
Takýto zápočet by bol opäť nekompletný. Vystavila by som iba zápočet za obdobie, v ktorom pracoval u vás.

Ak by si to veľmi chcela napočítať, tak potom jedine s tým, že ti zdokladuje aj obdobie tých myslím 2 mesiacov aj kúsok medzi tou českou firmou a vašou, aby to bolo kompletné.
Ak nie, tak by som vystavila zápočet len za svoju firmu, ako bolo písané vyššie.
jales
27.09.06,08:14
S tými zápočtami a spočítavaním dôb už začína byť veľký problém. Ľudia tak často menia zamestnania, že niekedy je problém spočítať odpracované doby. Aj ja som už bola neraz nútená urobiť zápočet len za našu firmu, lebo, keď mi zamestnanec doniesol asi 20 predchádzajúcih potvrdení (nielen zápočtov) nebola som ochotná začať to spočítavať, keď si tu námahu doteraz nikto nedal. Asi to však nie je správne.
Topas
27.09.06,08:25
Zamestnanec je nar. v roku 1956 a na ZL od českého zamestnávateľa má dobu spolu 19 rokov a 184 dní. Čo je myslím všetka jeho odpracovaná doba k 31.12.1993. Do 31.12.1993 mám ZL od českej firmy a mám zdokladované aj obdobie od 01.01.1994 do 06.03.1994 - evidencia na ÚP. Od 07.03.1994 pracuje v našej firme. Zamestnanec je ešte z generácie, ktorá má málo zamestnávateľov a nemení často zamestnanie. Neviem len či mu môžem započítať obdobie v ČR.
DanielaSL
27.09.06,08:32
Len na také doplnenie. Minule som bola na školení , kde školiaci hovoril o tom, že do zápočtového listu pribudla jedna povinnosť a to vpísať tam odchodné.
jankasm
27.09.06,08:39
Len na také doplnenie. Minule som bola na školení , kde školiaci hovoril o tom, že do zápočtového listu pribudla jedna povinnosť a to vpísať tam odchodné.

Áno, vpisuje sa odchodné, informácia pre nového zamestnávateľa, aby mu ho náhodou nevyplatil druhý krát. :D ;)
jankasm
27.09.06,08:40
Zamestnanec je nar. v roku 1956 a na ZL od českého zamestnávateľa má dobu spolu 19 rokov a 184 dní. Čo je myslím všetka jeho odpracovaná doba k 31.12.1993. Do 31.12.1993 mám ZL od českej firmy a mám zdokladované aj obdobie od 01.01.1994 do 06.03.1994 - evidencia na ÚP. Od 07.03.1994 pracuje v našej firme. Zamestnanec je ešte z generácie, ktorá má málo zamestnávateľov a nemení často zamestnanie. Neviem len či mu môžem započítať obdobie v ČR.

Jasné, že mu môžeš započítať aj obdobie v ČR.
Romana
29.11.06,08:53
Chcela by som sa spýtať ako je to so zápočtom v takomto prípade. Zamestnanenec u nás pracoval, resp. bude pracovať od 7.9. do 30.11. - sme jeho prvý zamestnávateľ. Pred tým bol myslím iba na úrade práce (ešte zistím). Budem mu vystavovať prvý zápočet. U nás odopracoval 85 dní, ale pamätám si že mne ked vystavovali prvý zápočet tak mi tam zarátali dobu od mojej 18. takže on sa narodil 28.11. 1987 - zápočet bude teda na 1 rok a 2 dni?
katkaj
29.11.06,08:59
Chcela by som sa spýtať ako je to so zápočtom v takomto prípade. Zamestnanenec u nás pracoval, resp. bude pracovať od 7.9. do 30.11. - sme jeho prvý zamestnávateľ. Pred tým bol myslím iba na úrade práce (ešte zistím). Budem mu vystavovať prvý zápočet. U nás odopracoval 85 dní, ale pamätám si že mne ked vystavovali prvý zápočet tak mi tam zarátali dobu od mojej 18. takže on sa narodil 28.11. 1987 - zápočet bude teda na 1 rok a 2 dni?

Pokiaľ ti nepriniesol papiere kde bol "umiestnený" pred vaším zamestnaním tak mu vystav zápočet len za vás.
ZlaticaB
29.11.06,09:07
Nech Ti prinesie potvrdenie z UPSVaR od kedy-do kedy tam bol evidovaný ako nezamestnány, mala by si mať tieť doklad o ukončení štúdia a zápočet rokov
vystav po 18. roku veku tak ako píšeš 1 rok a 2 dni.
BRK
14.12.06,08:55
Dobrý deň, teraz v októbri som ukončila pracovný pomer (moje tretie zamestnanie) a dostala som zápočet rokov. V tom tlačive mám uvedený iba čas odpracovaný v poslednej firme cca 10 rokov. Ja som im odovzdala originál zápočtu rokov z predchádzajúceho zamestnania, kde som mala napočítaný zápočet rokov od 18 rokov vrátane prvého zamestnania.
Čiže ja mám doma kópiu zápočtu rokov od 18.teho roku mojho života do roku 1996 a potom originál zápočtu za ďalších10 rokov.
Je postup posledného zamestnávateľa ok? Momentálne som živnostníčka, ale nie mzdárka.
Ďakujem za váš názor. Katarína
Anja111
14.12.06,09:09
Dobrý deň, teraz v októbri som ukončila pracovný pomer (moje tretie zamestnanie) a dostala som zápočet rokov. V tom tlačive mám uvedený iba čas odpracovaný v poslednej firme cca 10 rokov. Ja som im odovzdala originál zápočtu rokov z predchádzajúceho zamestnania, kde som mala napočítaný zápočet rokov od 18 rokov vrátane prvého zamestnania.
Čiže ja mám doma kópiu zápočtu rokov od 18.teho roku mojho života do roku 1996 a potom originál zápočtu za ďalších10 rokov.
Je postup posledného zamestnávateľa ok? Momentálne som živnostníčka, ale nie mzdárka.
Ďakujem za váš názor. Katarína

Podľa môjho názoru, keď už nenapočítali zápočet rokov od 18. roku veku, tak by Vám mali dať orginál predchádzajúceho zápočtu a oni by si mali nechať len kópiu. Vy tak budete mať zdokladovanú celú dobu zamestnania (obidva zápočty).
Zoltán Kovács
14.12.06,09:09
Dobrý deň, teraz v októbri som ukončila pracovný pomer (moje tretie zamestnanie) a dostala som zápočet rokov. V tom tlačive mám uvedený iba čas odpracovaný v poslednej firme cca 10 rokov. Ja som im odovzdala originál zápočtu rokov z predchádzajúceho zamestnania, kde som mala napočítaný zápočet rokov od 18 rokov vrátane prvého zamestnania.
Čiže ja mám doma kópiu zápočtu rokov od 18.teho roku mojho života do roku 1996 a potom originál zápočtu za ďalších10 rokov.
Je postup posledného zamestnávateľa ok? Momentálne som živnostníčka, ale nie mzdárka.
Ďakujem za váš názor. Katarína

Keď pri nástupe do zamestnanie si odovzdala všetky predchádzajúce zápočty, potom zamestnávateľ mal napočítať kumulovane roky, a nie vystaviť zápočet rokov na dobu čo si u neho pracovala. Dá sa to písomne "reklamovať", alebo keď nie je ochota z jeho strany to opraviť, potom nech ti vráti tie predchádzajúce zápočty.
BRK
14.12.06,10:47
Dakujem za odpoveď, možno mám smiešnu otázku, ale na čo vlastne slúži zápočet rokov? Ja mám vedomosti o tom, že je to k vôli nároku na dovolenku a keďže som teraz živnostník a žiaľ bohu aj nad 33 rokov (to je tuším hranica ďalšieho týždňa dovolenky) tak mi je to vlastne jedno. Alebo slúži zápočet rokov na niečo dôležitejšie?
Katarína
Tweety
14.12.06,10:49
Dakujem za odpoveď, možno mám smiešnu otázku, ale na čo vlastne slúži zápočet rokov? Ja mám vedomosti o tom, že je to k vôli nároku na dovolenku a keďže som teraz živnostník a žiaľ bohu aj nad 33 rokov (to je tuším hranica ďalšieho týždňa dovolenky) tak mi je to vlastne jedno. Alebo slúži zápočet rokov na niečo dôležitejšie?
KatarínaSlúži orientačne na zápočet odpracovaných rokov na posúdenie nároku na dovolenku.
liba2
14.12.06,10:49
Zápočet slúži len pre určenie nárok na dovolenku.
BRK
14.12.06,10:59
Srdečná vďaka. Katarína
LIZINKA
14.12.06,11:03
Dobrý den, poprosim vas o radu. Sme s.r.o. a zamestnankyna dala k 30.4. vypoved a idem jej vyplnit potvrdenie o zapocte rokov. Mam k dispozicii jej predchadzjuci zapocet k 15.7.2003, od tohto datumu do 22.9.2003 bola nezamestnana a evidovana na Urade prace. Mozem jej dni od 15.7.-22.9.2003 zapocitavat do zapoctu rokov? Podla mojho nazoru nie.
Od 22.9.2003 pracovala u nas vo firme.
Viete mi poradit? Dakujem pekne.
Katarina
Ani sa to nesnazim napocitavat. Potvrd jej len dobu kedy bola zamestnana u vas. Prave som sa vratila s rovnakym problemom z uradu prace a poradili mi to takto.
Kazdy rok totiz platilo inak. Raz sa to zapocitavalo, potom nie.