flector
24.08.14,08:20
Jedna firma z USA pýta odo mňa VAT ID (to IČ DPH), inak, že mi u nich nedovolí nakupovať, pretože nejaká EÚ direktíva ich k tomu núti, aj napriek tomu, že sú firmou usídlenou v USA, tj. tretej krajine, kde platcovstvo DPH ani neexistuje.

Direktíva EU ktorou sa oháňajú znie takto:
EU Directive 2002/38/EC requires non-EU companies selling Electronically Supplied Services (ESS) into the EU to collect and pay the tax authorities VAT on all B2C (business-to-consumer) purchases by EU residents.

Ale dávať im moje IČ DPH vydané podľa §7a mi príde ako zlý nápad.

Však vzadu na tej kartičke vydanej podľa §7a od DÚ je vyslovene napísané, že sa to IČ DPH smie používať iba pri styku z inými členskými štátmi EÚ, alebo so správcom dane. Z toho logicky vyplýva, že na Slovensku a v iných štátoch, ktoré do EÚ nepatria sa používať nesmie!

Príde mi to ako patová situácia... :confused::(
Mishok
26.08.14,06:49
profesional
28.08.14,06:22
Ak im nedas VAT ID, tak automaticky by ti mali nauctovat aj DPH nad ramec ceny a tu by mali odviest na Danovy urad Bratislava I. Je to ale chore. Neviem si realne predstavit vymozitelnost tohto nariadenia.
fortunka
28.08.14,06:46
No a je problem im to IC DPH napisat? Ubudne z teba nejako?
My IC DPH udavame, ak ho nedavame a dame tam v podstate iba "meno,adresu", tovar nam pride cez colnicu a teda zaplatime clo+DPH, pred dodanim ale nemam k tomu viac menej ziadny doklad, ak tam su hned fakturacne udaje firmne, pekne vyfasujeme doklady, o cene, DPH, cle.. a nasledne to vieme zauctovat...

Podla mna privelmi sa tu preberaju veci do uuuplnych detailov, pretoze pre zahranicnu firmu je VAT no. aj akesi identifikacne cislo tej firmy...