asiLaci
24.08.14,12:04
Zamestnanec študoval v mieste terajšieho pracoviska, má tu byt, obvodného lekára a k zubárovi dochádza do svojho rodného mesta vzdialeného 140 km v rámci návštevy rodičov využívajúc možnosť ušetriť jeden deň dovolenky. Má zamestnávateľ právo prikázať zamestnancovi nájsť si zubára v blízkosti pracoviska a bydliska? Prípadne, aký postup by ste doporučili?
avalik
24.08.14,10:21
Zamestnávateľ nemá právo obmedzovať zamestnanca vo výbere poskytovateľa zdravotnej starostlivosti.
bubkoch
24.08.14,10:37
zamestnanec ma pravo na 7 paragrafov na vysetrenie u lekara, ako, kedy a kde ich vyuzije je jeho problem ... takze k zubarovi moze ist aj na konec sveta, ked to v ramci 1-dnoveho paragrafu stihne
asiLaci
24.08.14,18:17
takže z 30 min preventívnej prehliadky je celodenný výlet platený zamestnávateľom ?
ivka70
24.08.14,18:24
"asiLaci (Dnes 21:17) takže z 30 min preventívnej prehliadky je celodenný výlet platený zamestnávateľom ? "

Zamestnavatel moze pozadovat, aby lekar na priepustke potvrdil cas odchodu pacienta z ambulacie - to ale musi vyzadovat od vsetkych zamestnancov internym predpisom a nie iba od tohto jedneho.

Potom si moze zratat, ci a ako mal zamestanec moznost dostavit sa po osetreni do zamestnania.
Lebo ak bude ochod o 9,00 a pracovnik ma pracovnu dobu do 18,00, tak do prace prist moze.
Mozno by potom pohovor nadriadeneho so zamestnancom a upozornenie na zneuzivanie zakona mohol pomoct takym udalostiam predchadzat - kedze zakon hovori o case nevyhnutnom na vysetrenie ci osetrenie.
Ci to ma ale zmysel kvoli jednemu dnu (pokial nejde o chronickeho zneuzivaca "paragrafov" ) - to uz je na uvazeni zamestnavatela.
bubkoch
24.08.14,18:33
no a ? paragrafov ma kazdy 7 dni za rok, ked ich minieš na 7x 30min. prehliadku, pricom doktor ti da "celodenne osetrenie", je to len a len tvoj problem ...
ked je clvoek zdravy, je bezne, ze si nejake vysetrenie "vymysli" , pozhana papier a ma "platene volno", preco by ich mal nechat prepadnut ? :-)
aha, ale mam pocit ze ty sa pytas z pozicie zamestnavatela ...