invalid.d.
24.08.14,17:52
Som na ID a k tomu poberám od komerčnej poisťovne úrazovú rentu(mesačne.) Poisťovňa mi môže rentu ""doživotne""vyplatiť jednou splátkou.Prosím poradte mi, či budem platiť daň z tejto sumy,príp. odvody a pod,kedže by sa jednalo o dosť vysokú čiastku.Je to renta za úraz po skončení pracov.neschopnosti, ale "doživotne" teda viac rokov dopredu.
avalik
24.08.14,16:10
a čo s ňou? ... študuj etiketu porady - dole na stránke máš link
bubkoch
24.08.14,17:29
vo vseobecnosti sa poistne plnenie (s vynimkou plnenia pri doziti) NEZDANUJE
invalid.d.
24.08.14,19:16
´ďakujem , ale jednoznačnú odpoveď mi nevie nikto na 100% povedať
sosak
24.08.14,19:38
Záleží, akú poistku máš uzavretú s komerčnou poisťovňou, ako dlho si platil poistenie pred úrazom... Preštuduj si materiál v linku.
https://www.pp.sk/7735/K-niektorym-otazkam-vznikajucim-fyzickym-osobam-pri-zdanovani-poistnych-plneni_A-DAU37020.aspx
Katy a R
24.08.14,21:31
pozri si zák o DzP - hlavne §9 odst 2
- nepoznám podmienky .. ale ak to nebude oslobodený príjem ??? - tak to zdaní poisťovňa zrážkovou daňou (ty už žiadnu povinnosť mať nebudeš)
invalid.d.
25.08.14,09:30
utrpel som úraz /autonehodu/ ako spolujazdec a komerčná poisť. mi vypláca rentu mesačne,nezdanené!! Daň neplatím,lebo mesačne dostávam 140e a odpočítatel.položka za rok na danovníka je vyššia ako môj ročný príjem renty. Ale ak mi poisťovna vyplatí "doživotne" rentu, bude omnoho vyššia.Iba potrebujem vedieť či budem platiť dane a aké odvody??? dakujem
BARLUDO
10.11.14,11:53
DOBRY DEN,CHCEL SOM SA OPYTAT AKO JE TO S TOU DANOU?MAM PODOBNY PRIPAD AKO VY A NEVIEM CI SA PLATI S TOHO DAN ALEBO NIE.MATE UZ NIECO NOVE?VELMI BY SOM PROSIL O RADU AK NIECO NOVSIEHO VIETE. MOJ EMAIL:BARLUDO@AZET.SK